פתיחת הספריה לדוברי הרוסית. באדיבות העירייה

ספרייה חדשה על טהרת השפה הרוסית נחנכה בשבוע שעבר ברחוב הרצל 39 בפתח תקוה. ברחבי הארץ קיימות מעט מאוד ספריות לדוברי השפה הרוסית קיימות בישראל והן נמצאות רק בירושלים ובפתח תקוה. בטקס הפתיחה החגיגי השתתפו ראש העירייה, איציק ברוורמן, סגנו, איתי שונשיין, ראש מינהל התרבות, אורנה דוידאי-בכר, אורחים ותושבים רבים. 

הספרייה שנפתחה ברחוב הרצל אמורה להחליף את ספריית דוברי הרוסית הישנה שפעלה במרכז העיר. הספרייה הוקמה במימון משותף של הרשות ומשרד התרבות והספורט ועוצבה על ידי האדריכלית ליאורה הררי.

הספרייה פרושה על שטח של 136 מ"ר ויש בה מעל 15 אלף כותרים, מספר דומה של עותקי ספרים ו-2925 מנויים. בספריה קיים חדר המיועד לספרות ילדים עם שולחנות ישיבה ופופים לקריאה נינוחה וכן משחקי חשיבה ושתי עמדות מחשב לרשות הקוראים. 

במקביל, נפתחה גם ספריית קפלן המחודשת ברחוב קפלן 13 בעיר. "זמן רב המתנו לרגע זה והיה מרגש לראות הורים וילדים בין הספרים" אומר אהרון טוויג מוועד שכונת רמת ורבר. הספריה החדשה קושטה בבלונים בצבעים שמחים ואורחים רבים הגיעו לטקס הפתיחה. גם ראש העירייה, איציק ברוורמן, הגיע למקום ונענה לבקשות של הילדים והתחיל לקרוא להם סיפור.