חגיגות החתונה. צילום: אמי"ת

בהתראה של מספר ימים ארגנו תלמידי ישיבת אמי“ת כפר גנים בפתח תקוה וצוות המורים בישיבה חתונה לבני זוג, שהיו צריכים להתחתן ללא דיחוי. כאשר שמעו בישיבה על בני זוג, יוסף ורות, אשר סיימה הליך גיור והיה עליהם לערוך חופה סמוך ככל הניתן לסיום ההליך, התגייסו תלמידי הישיבה וצוות המורים באופן מיידי לערוך להם חתונה יפה ומהודרת.

במקום לקיים טקס חופה מהיר בבית הדין מיד לאחר סיום הגיור, הזמינו התלמידים והמורים בשבוע שעבר את בני הזוג לחגוג את חתונתם בבניין הישיבה. התלמידים וצוות המורים והמורות ארגנו הכל במהירות וביעילות. החל משמלת כלה, איפור ותסרוקת מתנה עבורה, וכלה בחופה מקושטת ומרגשת, מוזיקה, צלם, סעודה וכל הדרוש לחתונה.

חדרי ההנהלה הפכו לחדרי התארגנות לחתן ולכלה. את החופה ערך ראש הישיבה, הרב אמיר ספוקויני, והמחנכים בירכו את הברכות תחת החופה. ההרכב המוזיקלי של תלמידי כיתות ט‘-י' שימח את כל הנוכחים והתלמידים רקדו ושמחו עם בני הזוג במשך האירוע כולו.

”זה היה אחד הימים הכי חשובים בחיינו, ובזכותכם - גם אחד המרגשים והשמחים“, כתבו בני הזוג לתלמידים ולצוות יום לאחר האירוע המרגש. ”סיפרו לנו שיש ישיבה, ובה תלמידים ומורים מקסימים שהחליטו להעניק לנו חתונה במתנה. אז לא באמת הבנו באיזו רמה המתנה הזו תהיה. מכאן, הכל התגלגל בלי שהיינו צריכים להשקיע מאמץ קטן כי דאגו לנו להכל“.

בהמשך מכתב התודה, ריגשו בני הזוג וכתבו: ”לא היו לנו בני משפחה או חברים רבים ללוות אותנו כמו שיש בכל חתונה, אבל הרגשנו שם שיש לנו משפחה הרבה יותר קרובה מכל משפחה אחרת. הרגשנו שמחים, נפעמים, אהובים, הרגשנו שכל הישיבה משתתפת בשמחתנו.

”קשה לבטא במילים עד כמה אנחנו אסירי תודה. אז פשוט נגיד לכם - אתם מייצגים עבורנו את כל היופי בעם ישראל - את האחדות, השמחה, הנתינה, ההירתמות המיידית לעזרתו של האחר ואת האחווה הענקית שיש בעם הזה. 

הרב אמיר ספוקויני, אשר ערך את החופה, אמר לאחר מכן: "זוהי לבטח בין החופות המרגשות ביותר שזכיתי לערוך עד היום. התרגשנו לראות את התלמידים משקיעים זמן ומאמץ עבור בני הזוג, נותנים מעצמם ומתמלאים מתוך הנתינה הזו. זה שיעור חינוך אמיתי".