מנכ"ל משרד החינוך במהלך הביקור. באדיבות משרד החינוך

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הגיע הבוקר (חמישי) לבית הספר דבורה עומר בפתח תקוה כדי לעמוד מקרוב אחר פתיחת מסגרות "בתי הספר של החגים“, המופעלות החל מהיום בכל רחבי הארץ למשך חמישה ימים. 

אל אבואב התלוו ראש העירייה, איציק ברוורמן, מנהל מינהל החינוך, רמי הופנברג, מנכ"ל חברת המשכיל המפעילה צהרונים בעיר, צחי טיטלמן, ומפקחי משרד החינוך בראשותה של מפקחת המחוז, רונית זכאי.

על פי הנתונים שהוצגו למנכ"ל משרד החינוך, כ-7,500 ילדים ב-250 גנים ממלכתיים וממלכתיים-דתים ברחבי העיר התחילו היום את מסגרות בתי הספר של החגים, אליהם מצטרפים עוד 3000 ילדים בכמאה גני ילדים של מסגרות החינוך של המוכר שאינו רשמי ובסך הכל  10,500 ילדים מהגנים בעיר ישתתפו בפעילות, מתוך כ-12,000 ילדי הגנים.

בקרב תלמידי כיתות א‘-ג' מהעיר, כ-5,300 ילדים ב-36 בתי ספר ממלכתיים וממלכתיים-דתיים נרשמו לפרויקט בעיר. בנוסף לכך נרשמו 800 ילדים בעשרה בתי ספר של החינוך המוכר שאינו רשמי ובסך הכל נרשמו 6,100 ילדים מתוך 8,500 ילדים פוטנציאלים ביסודי.

"האמנו בתוכנית החשובה הזו, עבדנו מסביב לשעון, בשיתוף הרשויות המקומיות, לא ויתרנו על איכות או על כמות, וכעת אנחנו יוצאים לדרך“, אמר אבואב. ”משרד החינוך מחויב לתלמידים ולהוריהם, כדי לצמצם פערים ולהעניק הזדמנות שווה לכל ילד“.