צילום: קבוצת אבא פגום

15 פעילים מקבוצת האבות של פתח תקוה הגיעו לשמח 180 ילדים בבית החולים שניידר באירוע גדל שהתקיים ב6.3 לרגל סיום מבצע ההתרמות וחלוקת משלוחי המנות של קבוצת האבות הארצית "אבא פגום" שביקרה כמעט בכל בית חולים לילדים אפשרי בארץ - דנה, פוריה, רמב"ם, ברזילאי, הלל יפה.

באירוע התקיים מופע ענק לילדים במקביל לקבוצת אבות מפתח תקוה והוד השרון שעברו וחילקו לא פחות מ- 500 מתנות, צעצועים ומשחקים לילדי שניידר. את המתנות והמשחקים תרמו בין היתר אנשים פרטיים וחנויות צעצועים ברחבי פ"ת. יש לציין שכל המשתתפים הינם מתנדבים ועושים זאת ללא תמורה מלבד קבלת חיוך והכרת תודה מהילדי בית החולים.

לירן זינגר, מפעילי הקבוצה בעיר מספר על החיוך שלא ירד לו מהפנים לאורך כל היום:" היה מדהים. הגענו מוקדם, העמסנו 3 עגלות + סלי קש במלא משחקים לכל הגילאים. מגיל 0 ועד נוער. התחפשנו ושמנו חולצות של אבא פגום ויצאנו בליווי מתנדב של עמותת סטארלייט בשניידר." הוא מספר.

איפה הסתובבתם?

היינו ברוב המחלקות. לא דילגנו על אף ילד. עם מוזיקה ושירה והמון שמחה.

צילום: קבוצת אבא פגום

איך הילדים הגיבו?

ניגשנו לילדים, דיברנו והתעניינו, נתנו להם משחק לפי מה שבחרו. היו ילדים שלקחו אפילו 3 ו4 משחקים. רק שיהיו מאושרים, שלא ישעמם להם.

איזה צעצועים היו שם?

החל מבובות גדולות של דמויות דיסני וגיבורי על ועד בלייבליידים שזה הלהיט של הילדים. משחקי קופסא וקלפים. ממש הכול מהכול, גם ספרים וDVD. החלטנו ללכת על כיוון של חלוקת מתנות ומשחקים כי כמה אפשר ממתקים, כמה אפשר דברים לא בריאים? ככה יש להם משהו שמלווה אותם ולא ישעמם להם.

והכול מתרומות?

כל זה מתרומות שאספנו, תרומות כספיות איתם קנינו חצי מהדברים והחצי השני - מתרומות של חנויות צעצועים ברחבי העיר.

החלוקה של המתנות התרחשה בין ארבע לשש אחה"צ. כאשר בשעה חמש התחיל מופע לילדים של רולי וכפתורי הקסם במועדון הילדים של שניידר: "מחוץ למועדון בכל אותו הזמן - מיטל המאפרת עשתה עבודה מדהימה על הילדים ואפילו עלינו, האבות הפגומים."

צילום: קבוצת אבא פגום

גם הצוות הרפואי יצא מורווח מהאירוע: "אחת התורמות תרמה המון משחקים לילדים אבל גם הכינה 2 משלוחי מנות ענקיים לצוות הרפואי עם ברכה שעשתה על גבי תמונה מדהימה שצילמה בעצמה. "

מה הייתה התחושה בקרב האבות?

האירוע הזה, פשוט לראות את כל החבר'ה שבאו להתנדב, לחלק, לעזור, להרים מופע,  זה ממלא את הלב והנפש. אני כל כך גאה להיות חלק מזה כי עבדנו קשה עד האירוע, איסוף המשחקים והתרומות, התיאום מול שניידר ועמותת סטארלייט, הרמת המופע ומציאת מאפרת מושלמת כמו מיטל.

איך הרגשת בסוף היום?

זה היה שווה הכל. ותבין, אני גרוש עם 2 ילדים. כשהם לא איתי בחצי מהזמן - אני עובד עד צאת הנשמה. ולמרות זאת יוסי ואני הצלחנו להרים את האירוע הזה, ובגדול. רק לראות את החיוך, המבט, הניצוץ בעיניים של הילדים כשראו את העגלה... זה היה שווה כל רגע. הלכתי לישון עם חיוך באותו ערב.