הישיבה המשותפת למועצת העיר ומועצת הנוער. באדיבות העירייה

יום חילופי שלטון התקיים בשבוע שעבר בפתח תקוה. במסגרת היום, שהתקיים במסגרת אגף חברה, נוער וצעירים "התחלפו" ליום אחד חברי מועצת הנוער העירוני עם בכירים בעירייה. החל משעות הבוקר 45 מחברי מועצת הנוער העירונית התלוו ל-30 בעלי תפקידים בכירים בעירייה (מנהלי אגפים וחברי מועצת העיר), ויחד איתם השתתפו בישיבות ובדיונים, קיבלו החלטות ולמדו על המבנה האירגוני של העירייה ועל חשיבות התפקידים השונים והשפעתם על עיצובה ופיתוחה של העיר.

מטרתו של יום זה היא לא רק למען הכרת התפקידים השונים והאנשים שעומדים מאחוריהם אלא גם למען קידום שיתופי פעולה עתידיים בין חברי מועצת הנוער לנציגי העירייה ופיתוח מנהיגות בקרב בני הנוער.

את ראש העירייה, איציק ברוורמן, החליף יו"ר מועצת הנוער, צור הנדל, ואת דובר העירייה, חזי חקאק, החליף דובר מועצת הנוער, תומר יצחק.

"יום חילופי השלטון הוא יום מסורתי המתקיים כבר שנים רבות ומפתח בקרב בני הנוער את רוח המנהיגות והעשייה החברתית", אמר ראש העירייה. "היה לי הכבוד לעבוד לצד צור הנדל ואני צופה לו וליתר חברי מועצת הנוער הפעילים - עתיד מזהיר בפוליטיקה ובעשייה החברתית". 

ראש העירייה ויו"ר מועצת הנוער. באדיבות העירייה

סגנית ראש העיר וראש אגף הנוער, אורנה דוידאי-בכר, ציינה בהקשר זה: "אנו מאמינים ששיתוף בני הנוער בעשייה הציבורית מצמיח מנהיגים לעתיד ותפיסה זו שאנו מובילים באה לידי ביטוי ביום חילופי שלטון, בו הצלחנו לרתום את כל מחלקות העיריה לשיתוף פעולה מפרה עבור הנוער וגם עבור העובדים". 

מפגש הסיכום היה אירוע מרגש בו מזל צומעי מנהלת מדור במחלקה להתפתחות אישית ומעורבות חברתית הדליקה נר זיכרון לזכרה של עדן ספקטור ז"ל שנפטרה מסרטן והייתה נציגת מועצת הנוער שהתלוותה אליה ביום חילופי השלטון לפני 3 שנים.