צילום: יח"צ

בא לכם לצחוק? להיות חלק ממופע מאולתר לחלוטין? אתם מוזמנים להגיע למופע של הרכב האימפרוביזציה "גול" שיתקיים כחלק מהמופע "מגדלור" במועדון ה"גולה" ב6.2. אבל מה זה בכלל מופע אימפרוביזציה?

מופע אימפרוביזציה הוא מופע שכשמו באנגלית כן הוא – מאולתר לחלוטין.

כל חלק במופע מתחיל בכך שהשחקנים מבקשים מהקהל מספר נתונים (הנתונים משתנים מפעם לפעם כמו למשל: מקום, שם לסיפור וכו') ומשם מתחילים לאלתר מערכונים / מחזה מאולתר בהתאם למבנה המופע, מה שהופך את הקהל לחלק בלתי נפרד מהאירוע. שימוש בהצעות שהקהל מציע גורם לכך שכל מופע שונה לחלוטין בתוכן שלו. זאת ההופעה הראשונה של ההרכב בפתח תקוה  וחברי הקבוצה המוכשרים – גרי בבאדז'אנוב, וווי שליימוביץ' וליה גרין, מתרגשים מאוד.

איך הכל התחיל?

הכרנו בסטודיו למשחק בחולון שם למדנו משחק וכחלק מתחרות אלתור בין בתי ספר, נבחנו עם מיטב השחקנים ואחרי מיונים מסובכים, שכללו החלפת שתי חברות צוות, שולבנו ביחד והשגנו מקום שני באותה תחרות.

והרגשתם שזה זה?

הזכייה גרמה לנו להבין שיש בדינמיקה בינינו פוטנציאל עצום והחלטנו להמשיך להופיע כקבוצה עצמאית.

אז איך זה בעצם לעלות לבמה בלי לדעת כלום?

"האמת נהדר, זאת תחושת חופש מדהימה בעיקר כשאתה עולה לבמה עם אנשים שאתה כל כך נהנה איתם וסומך עליהם בעיניים עצומות. וכל מה שנשאר זה לגלות יחד עם הקהל על מה הסיפור שלנו היום. מה יותר כייף מזה?"

עם איזה נושאים כבר נאלצתם לאלתר?

זה מאוד תלוי איזה קהל מגיע. אנחנו לא בוחרים במה להתעסק ובאים בלי כלום, הקהל הוא זה שנותן לנו את הכלים ואנחנו ממחיזים את זה. היה לנו כבר סיפור שהמחזנו על המבורגריה שטראמפ בנה בזמן הבחירות. הקהל זורק מה שמגניב אנחנו לוקחים.

איך מתנהל מופע מאולתר שלכם?

מופע מלא זה בין שעה לשעה וחצי של הנאה. אנחנו עושים כמה משחקים קצרים ומגניבים ולאחר מכן אנחנו מעלים למעשה מחזה מאולתר שבו אנחנו מבקשים מהקהל את השם של המחזה ואיך הוא נגמר וכמה שהדברים יהיו לא קשורים והזויים זה יותר טוב.

חברי הקבוצה מעלים מדי פעם גם מופע אלתור בשידור חי בתוכנית רשת בעמוד הפייסבוק שלהם (גול – קבוצת אימפרו בועטת) שנקראת – "אימפרולייב" לפי רעיונות ונושאים שהקהל כותב בזמן אמת.

כאמור, ניתן לראות אותם כחלק מהמופע "מגדלור" במועדון ה"גולה" בפתח תקווה - מופע אשר מורכב מקטעי אומנויות הבמה השונות ב- 6.02 ובהופעות שלהם בבית ציוני אמריקה – 20.02, 26.04.