כבר כשהיה אריאל בן שנה וחצי, חיפשה לו אמו הילה את גן החלומות. אריאל הוא הנסיך שלה, ומגיע לו את הטוב ביותר.

הילה פנחס היא תחקירנית בערוץ 13, ותסמכו עליה שהיא תדע לחקור ולברר היכן נמצא המקום הזה. גן שיעניק חינוך מקצועי וערכי, שיעמוד בדרישות הלימודיות הגבוהות של המחונן שלה, ושיכין אותו כראוי לעתיד טוב ומצליח. מקום שיעטוף אותו באהבה, שיחכה לחבק אותו בכל בוקר, ושהוא ישמח להגיע אליו בכל יום מחדש.

וחוץ מזה, היא יודעת שלאריאל פוטנציאל גבוה במיוחד, והיא מצפה שימקסמו את כל היכולות והכישורים שלו, יקנו לו מיומנויות למידה חשובות וגם יפתחו כישורי חיים.

גן מדעי | צילום: מעין החינוך התורני-

אז איפה מוצאים את גן החלומות הזה?

כל הורה מגיע לשלב בו עליו לבחור מסגרת חינוכית לילדו, והוא שואל את עצמו: במה להתמקד? מה באמת יעזור לילד שלי לגדול הכי טוב שאפשר?

את השאלות הללו הצגנו בפני אנשי מקצוע מהתחום כדי לקבל תמונה ברורה יותר.

קלודיה קראוס - פסיכולוגית קלינית לילדים, בגני "מעין החינוך התורני", בפתח תקווה, מסכימה ש"בחירת גן מתאים לילד היא אחת המשימות החשובות שהורים מתמודדים עמה". מבחינתה, "גן טוב הוא גן שיש בו גננת חמה היודעת להתייחס אישית לכל ילד, וגם לשים גבולות ולחנך כשצריך. גן שיש בו חינוך לערכים, ובמקביל דאגה ותשומת לב לצרכים הרגשיים, הפיזיים והלימודיים של הילד".

כדי לוודא זאת, מציעה קראוס: "בקרו בגן בעצמכם ובדקו - האם הילדים שנמצאים בו שמחים ומרוצים? האם הם ניגשים לצוות הגן לקבלת מענה לצרכיהם? כיצד מגיב הצוות החינוכי לילדים? כיצד אתם מרגישים בגן, האם נעימה לכם השהות בו? דאגו גם לקבל המלצות אישיות מהורים של ילדים שאתם מכירים וסומכים עליהם".

מרכז מוזיקלי של מעין החינוך התורני פתח תקווה-

גליה אך - M.A בקלינאות תקשורת, בעלת ניסיון ניהולי במכוני התפתחות הילד, ומנחת צוות הקל"ת של "מעין החינוך" ממליצה לבחור: "גן שבו יש לגננת הסתכלות התפתחותית רגישה וסבלנית לילד, כמו גם סביבה מגרה ומאתגרת שתפתח בילד את היצירתיות, הסקרנות והלמידה, להן הוא נדרש בשנים החשובות הללו".

המלצה דומה קיבלנו ממוריאל כהן - M.A בחינוך, אשר מעצבת את סביבת הלמידה בגני המעין. היא טוענת ש"סביבה גנית המתוכננת באופן מקצועי, מעניקה לילדים השראה רגועה ובטוחה. גם לבחירת צבעי הגן, יש משקל חשוב ביצירת האווירה. בנוסף, חשוב לבדוק שפינות המשחק בגן משלבות מיומנויות למידה, כמו פיתוח אוריינות, חשבון ועוד, מעבר למשחק הסוציו דרמטי".

מסתבר שהכל חשוב. ושהילה פנחס צדקה בהחלט.

חשוב לחפש את גן החלומות שיהיו בו כל המעלות. האם קיים מקום כזה? מי שמכיר את הילה יודע, שכאשר היא מציבה לעצמה מטרה, היא משיגה אותה.

היא מתחילה בחיפוש בשכונת מגוריה: אם המושבות. בדרכה מגלה גנים מטופחים, אך אין בהם די ערכים. שומעת על גנים שמצטיינים בלמידה, אך לטעמה חסרים בהם חום ואהבה.

לבסוף היא מגיעה לגן של מיכל, גן של הרשת הוותיקה: "מעין החינוך התורני".

מיד כשהיא נכנסת היא מרגישה משהו שונה באוויר. היא פוגשת גננת מאירת פנים, שמשדרת לכל ילד יחס של כבוד ואהבה.

הילדים יושבים נינוחים, ומקשיבים להסבר נעים וקולח על נימוסי שולחן ודרך ארץ בשעת הארוחה. הילה מסמנת וי ראשון.

היא מתבוננת בקירות הגן, הכל מעוצב בגווני ורוד פוקסיה וירוק תפוח. הריהוט מסוגנן בטוב טעם, והכל קסום כל כך.

גן מדעי | צילום: מעין החינוך התורני-

את עיניה צדה פינה ססגונית מפינות הבית: "המכבסה", שמזמינה את הילדים למיין בגדים לפי כהה/בהיר, עם הוראות כביסה מצוירות. הילדים תולים כביסה על פי דגם בהתאם לצבעי האטבים ולמספר הבגדים. "לומדים כאן חשבון, צבעים וכישורי חיים, דרך פינה שכולה חוויה. אין דברים כאלה".

היא מסמנת בסיפוק וי נוסף.

"המכבסה" | צילום: מעין החינוך התורני-

כשהילדים ניגשים לארוחה. מספרת לה מיכל הגננת על הביקור החודשי במרכז המוזיקלי, שם לומדים הילדים תוים ומקצבים עם מגון כלים, ונחשפים לתכנים מוזיקליים ברמה גבוהה.

להילה כבר ברור מעל כל ספק שהיא מצאה את המקום אותו חיפשה.

היום אריאל לומד בגן חובה, וזו שנתו השלישית בגני המעין. הוא כבר יודע לקרוא הודות למורה לקריאה שיש רק ב"מעין", פעם בחודש מבקר ב"מרכז מדעי טכנולוגי" הבלעדי של הרשת, וגם בצהרון נהנה ממגוון חוגים ומנסיעה לחדר הסנוזלן המתקדם המיועד לילדי הצהרונית במעין.

צילום: מעין החינוך התורני-

אמא הילה מרוצה ומאושרת, וממליצה בחום לכל החברות בשכונה: "הגנים של 'מעין החינוך התורני פ"ת', הם המקום הנבחר שמגשימים לילדינו את כל החלומות".

מילה של הילה - זאת מילה. כבר אמרנו.

בימים אלו ממש עולה לאוויר האתר החדש של רשת הגנים. בו תוכלו להתרשם מגנים מטופחים בכל רחבי פתח תקווה, מרכזי העשרה מפוארים ותכנית חדשניות ובלעדיות לילדי גני מעין החינוך.

כתובת האתר www.ganey-yeladim.com