צילום: יח"צ

"מקום", תערוכה הכוללת יצירות של 19 חולי סרטן, מוצגת בתערוכה מיוחדת של "בית אורנית", מרכז התמיכה והסיוע לחולי סרטן של "עזר מציון". המשתתפים בתערוכה נוטלים חלק בפרויקט "בוקר טוב", סדנת האמנות טיפולית של בית "אורנית", המהווה חלק משירותי התמיכה המקצועיים שמעניקה "עזר מציון" לחולים ולמשפחותיהם.

היצירות המוצגות בתערוכה עוסקות בנושא המקום האישי שבו כל חולה רוצה להיות. התערוכה מעמתת את חולי הסרטן עם החלומות האישיים והפרטיים שלהם בתקופה הקשה שבה הם מתמודדים עם מחלתם. התערוכה כוללת יצירות בסגנונות אמנות שונים, המהווים אמצעי אידיאלי להמחשת רעיונותיהם ותחושותיהם. 

צילום: יח"צ

את התערוכה אוצרת לידיה רוזנסקי, מורה לאמנות ב"בית אורנית", ומטפלת שיקומית באמנות. "האמנות מסייעת לחולים להתמודד טוב יותר עם הסרטן, ומשפרת את ההערכה העצמית שלהן. בחרנו בנושא המקום, וביקשנו שכל משתתף יבטא את המקום שבו הוא רוצה להיות. למרות שהמשתתפים בתערוכה אינם מקצוענים, הצלחנו להגיע לרמה אמנותית גבוהה".

ד"ר ברכה זיסר, מנהלת בית אורנית, מרכז הסיוע והתמיכה של עזר מציון בחולי סרטן: "עזר מציון מעניקה מגוון שירותים ופעילויות לחולי סרטן ובני משפחותיהם, באמצעות בית אורנית, והכל כדי להקל עליהם את התקופה הקשה והטיפולים שהם עוברים. אנחנו מרחיבים כל הזמן את הפעילויות שאנחנו עורכים כאן, כדי לאפשר לכל אדם, חולה או בן משפחה גרעינית של החולה, להתחבר לפעילויות שמתאימות לו, וסדנת האמנות המיוחדת שלנו היא אחת מהן. האמנות מרגיעה את החולים, מאפשר להן לשכוח מהטיפולים ולפרוק את החרדות שלהם באמצעות היצירה. אני גאה במשתתפי הסדנה, שמצליחים למצוא את הכוחות ליצור גם בקושי הרב ביותר שהם מתמודדים איתו".