צילום: אגף חברה, נוער וצעירים

פתח תקוה היא אחת הערים המובילות בישראל עם מספר חניכי תנועות הנוער – למעלה מ-10,000 חניכים ברחבי העיר: 35 סניפים של 10 תנועות הנוער המוכרות וביניהן השומר הצעיר, הנוער העובד והלומד, בני עקיבא, הצופים ועוד.

בשנה הנוכחית חל גידול של כ-1,800 חניכים בעיר – 20% יותר מבשנה שעברה ויותר מבכל עיר אחרת  ובכך הפכה פתח תקוה לעיר הפעילה ביותר מבחינת היקף תנועות הנוער בישראל.

צילום: אגף חברה, נוער וצעירים

בעקבות המצב הנפלא של תנועות הנוער בעיר, החליטו באגף חברה נוער וצעירים להוביל בפעם השלישית את שבוע ההצדעה לתנועות הנוער.

מטרת שבוע תנועות הנוער היא להדגיש את חשיבות התנועות בקרב תושבי פ"ת, לעודד הצטרפות של ילדים ובני נוער לפעילות ולהיות שותפים בפעילות תנועות הנוער. בשבוע זה התקיימו פעילויות שיא בבתי הספר שמטרתן לעודד ילדים ובני נוער נוספים להצטרף לפעילות תנועות הנוער במסגרת החינוך הבלתי פורמלי של אגף חברה, נוער וצעירים.

בין האירועים שהתקיימו היה ערב הוקרה ב16.10 המוקיר את פעילות בני הנוער בתנועות. בטקס חולקו תעודות הוקרה לכל תנועה על הפעילות ההתנדבותית שעשתה. בין הפעילויות היו התנדבותם באיסוף מוצרי מזון וביגוד לנזקקים בשכונת הדר גנים, התנדבות בפרויקט ארצי לאיסוף תרומות ובגדים לפליטים הסורים במלחת האזרחים בסוריה, התנדבות בבית חולים לילדים "שניידר", פרויקט "אמץ קשיש" בשכונת הדר גנים בו החניכים אמצו מספר קשישים בשכונה ודאגו למחסורם, ועוד.

הטקס היה במעמד ראש העיר מר איציק ברוורמן, סגנית ראש העיר וראש אגף הנוער אורנה דוידאי, מנהל אגף חברה נוער ותעירים גיא אליהו, סגנית מנהלת אגף חינוך על יסודי אפי שדיב, מפקחת רשותית משרד החינוך אתי רביאן ורכזת תנועות הנוער רשותית דנה כהן.

ראש העיר איציק ברוורמן ציין כי: "לתנועות הנוער חשיבות רבה בצמיחתנו כעיר מתחדשת" ואף קיבל בשמחה עניבת צופה מנציגות שבט ראשונים צופי פתח תקוה.

סגנית ראש העיר וראש אגף הנוער אורנה דוידאי הוסיפה: ״לא מובן מאליו לראות את כל התנועות פועלות יחד ובשיתוף באופן שוטף למען הקהילה והעיר. אנו מקדמים באמצעות אגף הנוער בכדי לחזק כל תנועה ותנועה בעיר ובנוסף לאחד בין התנועות גם עם השונות בניהם ולחבר אותם יחד לקהילה״.