שלמה שמלצר ז"ל. צילום: שאול גולן

דרך אם המושבות, אחד הכבישים המרכזיים בפתח תקוה, תהפוך להיות ל"דרך שלמה שמלצר". כך החליטה ועדת השמות של עיריית פתח תקוה. 

שלמה שמלצר ז"ל נפטר בשנת 2014 כשהוא בן 68 במותו. הוא לא התגורר בפתח תקוה והיה אחד מאנשי העסקים הבולטים בתחום הרכב, מכר ורכש זיכיונות לייבוא מותגים שונים. שמלצר עמד בראש קבוצת שלמה, אשר כללה בין היתר את "שלמה sixt", חברת ההשכרה והליסינג הגדולה בישראל. 

ההחלטה לקרוא לדרך אם המושבות בקטע שבין צומת העיפרון לפארק אזורים על שמו של שמלצר מעוררת התנגדות בקרב תושבים בעיר. זאת נוכח העובדה ששמלצר לא היה תושב פתח תקוה. 

דרך אם המושבות. צילום: גיל לרנר

"זה מאוד מוזר שעומדים לקרוא לכביש מרכזי בפתח תקוה על שם איש עסקים שלא היה תושב העיר", אומר גורם עירוני. "לא מדובר ברחוב קטן אלא בדרך שבה עוברות עשרות אלפי מכוניות מדי יום. זו הכניסה הראשית לפתח תקוה מכיוון רמת גן ובני ברק ולא ברור מדוע איש עסקים, מצליח ככל שיהיה, צריך לקבל את הכבוד הזה".

על אף ההתנגדות שנשמעה בימים האחרונים, בעיריית פתח תקוה לא מתכוונים נכון לעכשיו לשנות את ההחלטה.

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "ועדת השמות העירונית החליטה להוקיר את פועלו רב השנים של שלמה שמלצר ז"ל כמי שהחל להשקיע בעיר לפני כ–30 שנה והקים בה שורת מפעלים ועסקים בהם מועסקים מאות עובדים תושבי העיר פתח תקוה. הוועדה מצאה לנכון להנציח את שמו בתוואי דרך של אזור תעשייה. 'דרך אם המושבות' תוסב לשמו של שמלצר ז"ל, בקטע שבין צומת העיפרון ועד לפארק עופר (פארק אזורים לשעבר).

שלמה שמלצר צפה את עתידה המזהיר של העיר פתח תקווה ובשנת 1988 בחר להקים את המרכז הלוגיסטי הראשון של החברה באזור התעשייה של קריית אריה במקום "מבודד" לכאורה ולהיות הראשון שיניח את אבן הפינה בעצם לאזור תעשייה הכולל היום את החברות המובילות במשק בתחומי התעשייה וההייטק!

"בהמשך הרחיב שלמה את עסקיו לתחומים שכללו אבני דרך רבות ומגוונות בתחום הרכב ובתחומים רבים נוספים. שלמה שמלצר איש חזון שהיה אחד מעמודי התווך של הכלכלה הישראלית הלך לעולמו בשנת 2014 אבל הצלחתו חסרת התקדים עדיין מהווה השראה לאנשי עסקים רבים, צעירים כמבוגרים.

הנהלת העיר תמשיך לעודד יזמים ואנשי עסקים להקים את מפעליהם בפתח תקוה שבתחומה אזורי התעשייה וההי טק הגדולים בארץ".