הם שומרים ומגנים עלינו, הם נמצאים בבסיסים מרוחקים ביהודה ושומרון ומגיע להם שיעשו להם שמח: אוסי רואה היא פעילה חברתית שמארגנת אירועי התנדבות בשלל נושאים. כעת היא פתחה ביוזמה חדשה לקיום אירועים בבסיסי חיילים, אליהם מגיעים זמרים ולהקות כדי לעשות ללוחמים טוב על הנשמה.

"לוחמי המעברים, שיוצאים בין שבת לשתיים בחודש, עומדים מידי יום, מסכלים פיגועים ומסכנים את חייהם למעננו", אומרת אוסי, "הם מונעים פיגועים ונפגעים בעצמם כיוון והם מתעמתים פנים מול פנים אל מול הסכנה. היה לי חשוב מאוד להרים את רוחם".

נתי לב והלהקה. צילום: אור שעיבי

אוסי מספרת שיש מי שעושה ימים כלילות בהופעות ואלו הם הזמרים והנגנים שמגיעים להופיע מול החיילים אבל שחסרים להם אנשים ולפעמים האירועים מתבטלים ברגע האחרון: "אנחנו מגייסים מתנדבים כל הזמן, דרבוקיסטים, קלידנים וזמרים, קשה מאוד להשיג כאלה שיהיו מוכנים להגיע בהתנדבות אבל יש נשמות טובות".

שתיים מהנשמות הטובות האלה הם נתי לב ויניב שיר מפתח-תקוה, שני זמרים מוכשרים שמגיעים בכיף ובאהבה לשמוח עם החיילים.

יניב שיר, בן 34, הופיע בבסיס סמוך למעלה מכמש שבאזור ירושלים. הוא התחיל את הדרך שלו במוסיקה בגיל 17: "הכרתי את אוסי ואמרתי שמוכן להתנדב ולהופיע בפני חיילים במג"ב. אותי זה הכי מרגש לעשות שמח לחיילים שלנו ששומרים על המדינה.

יניב שיר. צילום: אור שעיבי

"כשהגעתי להופיע ראיתי אייך הם צמאים למוסיקה הזאת. ראיתי את השמחה שלהם על הפנים. אילו אנרגיות מטורפות! הופעתי בהרבה מקומות אבל שמח כזה עוד לא ראיתי באף הופעה שלי והיה פשוט מדהים. זה כבוד גדול שנפלה בחלקי הזכות להופיע לחיילים שלנו אני מרגיש ממש מאושר וזה נותן לי תחושה של סיפוק שאי אפשר להסביר".

נתי לב, בן 32, הופיע בבסיס תפוח ליד אריאל ומספר: "זו זכות גדולה להתנדב בבסיסים, סיפוק ענק ממלא אותי בכל אירוע כזה ונותן הרגשה עילאית ששום דבר לא משתווה לה. כל הכבוד לכל העוסקים בדבר כמו אוסי שנותנת את כל כולה בשביל החיילים וכמובן וגם לחברי הלהקה שלי שמגיעים לאירועים כמו זה".

לפרטים והתנדבות: אוסי - 052-532-2247