השבוע בחרתי לספר את הסיפור של יואל.

יואל הוא כלב שהיו לו בעלים. ולהגיד את האמת - אני לא מאחלת לאף יצור חי עלי אדמות בעלים כאלו. יואל הוחזק קשור בחצר ביתו, בקיץ בשמש ובחורף הקר והגשום. קשור ומורעב. יואל לא אכל במשך שבועות ארוכים. לא ברור איך החזיק מעמד. הוא כמעט ומת בייסורים נוראיים מרעב.

כלב, שכביכול יש לו בעלים, לא טופל במשך חודשיים. אפילו מים ואוכל, הדבר הבסיסי לקיום הגוף, הוא בקושי קיבל.

צילום: pexels

אני שואלת את הבעלים של יואל - אם היו קושרים אותך 24 שעות ביממה בלי טיפה של יחס, בלי מים, בלי אוכל - מה היה קורה לך? היית מת, נכון? למה לגרום למצב כזה של סבל בלתי יתואר לחיה שאתה מגדל בבית שלך? למה לקחת בכלל כלב? אם זה היה אחד הילדים שלך, היית עושה לו אותו הדבר? נותן לו לגוסס בייסורים? במילים אחרות, אפילו בתורה יש צער בעלי חיים ואני מבינה שאת הרגש הכי בסיסי בעולם, חמלה, אין לך.

ונחזור ליואל
הגוף  של יואל נמצא בתת תזונה מחריד. כמות הקרציות שעל גופו מוצצות כל טיפת דם שנותרה בגופו הצנום מאוד.

בסוף השבוע, המחלקה הווטרינרית באשקלון ביחד עם יחידת הפיצו"ח חילצו את יואל "מביתו" והוא עבר לטיפול של תנו לחיות לחיות בעזרתה של יעל ארקין, שגורמת לכולנו כל פעם מחדש להזיל דמעה. פשוט מלאכית בלי כנפיים.

יואל הגיע לטיפול בבית החולים הווטרינרי בבית דגן. מצבו לא טוב. הוא בקושי חי. הוא קיבל כבר מנות דם ופלזמה, הוא אוכל מעט, אבל הגוף פשוט מותש.

ובעמותה  ממשיכים לטפל בו. לא מוותרים. מתפללים לראות אותו מתחזק ומשמין וזוכה בחיים אחרים.

המחלקה המשפטית של תנו לחיות לחיות הגישה תלונה נגד הבעלים של יואל ויחידת הפיצו"ח מטפלת כרגע בתלונה. אנחנו כמובן נעדכן אבל כרגע אנחנו זקוקים לתרומות שלכם כדי להציל את יואל.

יואל הוא אחד מאלפי כלבים שעמותת תנו לחיות לחיות מצילה בשנה. לא מרימים ידיים מאף כלב במצוקה, גם אם הטיפול מגיע לאלפי שקלים. אנא עזרו להציל את יואל.

לתרומות עבור יואל באתר העמותה, יש לציין בהערות שהתרומה היא "עבור יואל". 

ניתן גם לתרום בטלפון 03-6241776 שלוחה 2.

הכותבת היא פעילה למען בעלי חיים ופעילה בהסגר באר שבע. לשאלות בנושא בעלי חיים אתם מוזמנים לשלוח מייל