צילום: אורי רוזנברג

עבודה קשה ומאתגרת של חודשים ארוכים הציבה השבוע את מקהלת נוה שיר מפ"ת על דוכן המנצחים בריגה, לטביה, לקבלת מדלית זהב בקטגוריית פולקלור בתחרות ה-European Choir Games  לשנת 2017.

המקהלה, המונה 36 נשים, היא פרק ב' של מקהלת הילדים נוה שיר, חלוצת מקהלות הילדים והנוער בישראל, שהוקמה בפ"ת בשנת 1961 על ידי נתן מרגלית ז"ל. בשנת 2006, 18 שנים אחרי מותו של מרגלית, מנצחה המיתולוגי, הוקמה המקהלה שוב, והפעם תחת שרביטה של ענת דור-מרגלית, אחייניתו של נתן, ששרה בעבר במקהלת הילדים והפכה לימים למנצחת מקהלות בעצמה.

צילום: אורי רוזנברג

מקהלת נוה שיר המופיעה רבות ברחבי הארץ, התקבלה לתחרות בריגה לאחר סינון קפדני ואף הייתה המקהלה הישראלית היחידה שהופיעה בקונצרט הסיום החגיגי של הפסטיבל, לצד כ-750 זמרים ממיטב מקהלות העולם מבריטניה, רוסיה, הולנד, ארה"ב, סין, קוריאה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אינדונזיה ועוד.

בתחרות הציגה התבקשה המקהלה להופיע עם ארבעה שירים המייצגים את ההווי והתרבות האופייניים למדינה ולשורשיה ובחרה בשיר התימני "אהבת הדסה", בשיר היידי "שפרייז איך מיר", בשיר "זמר שכזה" ובעיבוד מיוחד של "שיר המעלות". מעבר למחמאות ולתשבחות שקיבלה המקהלה מצופים בשלבי התחרות השונים ומוזיקאים שונים, היא גם צוינה לשבח על ידי השופטים.

ביום רביעי האחרון, לאחר מסע בן שבוע שכלל גם הופעות שונות בפני הקהילה היהודית בריגה והקהילה בווילנה, בחסות שגריר ישראל בליטא, חזרו בנות נוה שיר לארץ, עטורות זהב, חיוכים ותכניות להמשך דרכן לצמרת.

צילום: אורי רוזנברג