צילום: משרד החינוך

החופש הגדול מתקרב בצעדי ענק: 7,912 תלמידים בכיתות א‘-ג' מהעיר יחלו בשבוע הבא את בית הספר של הקיץ. מדובר בכ-64% מתלמידי הרשות בשכבות הללו. במשרד החינוך מציינים כי ההרשמה השנה היא הגבוהה ביותר בשלוש השנים בהן התוכנית פועלת וכי מדובר בגידול של כמעט פי שניים (100%) מאז החלה התוכנית לפעול לראשונה.


מדובר בקייטנה הפועלת בבתי הספר כיוזמה של משרד החינוך, עד ה-21 ביולי. מחיר הקייטנה נקבע על פי המצב הסוציו-אקונומי של הרשות ובפתח-תקוה ההשתתפות להורים עבור כל ילד בקייטנה עומדת על 300 ש“ח לכל הקייטנה, כולל ארוחת בוקר.

לראשונה השנה, נכנסו גם בוגרי כיתות ג‘ לבתי הספר של החופש הגדול והתלמידים צפויים ליהנות בקיץ הקרוב מהתכנית, במסגרתה יחשפו למגוון חוגים ופעילויות העשרה בתחומי הדעת ובתחום החברתי ערכי. בין היתר יהנו התלמידים מחוגים מגוונים, פעילויות ספורט, פעילות בנושא זהירות בדרכים, סיור במוזאונים ועוד. המסגרות החינוכיות יופעלו על ידי צוותי המורים של בית הספר, אך לא ישולבו תכנים מתוכנית הלימודים הכללית.

עוד עולה מנתוני משרד החינוך כי 221 קייטנות אושרו עד כה לפעילות בפתח-תקוה על ידי מינהל חברה ונוער של מחוז תל אביב. במהלך החודשים האחרונים עברו מנהלי הקייטנות השתלמות חובה על ידי מדריכי ומפקחי המחוז ורק קייטנה שהציגה תוכנית פדגוגית מלאה, קיבלה את האישורים המתאימים.

"מדובר בבשורה אדירה להורים“, אמר מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב. ”השנה הרחבנו את הפעילות גם לילדי כיתות ג', ואנחנו עדים לגידול מאוד מרשים במספר התלמידים שיגיעו הקיץ הזה למסגרות החינוכיות של משרד החינוך".

שר החינוך, נפתלי בנט, איחל לתלמידים חופשה נעימה, בטוחה ומשמעותית. ”נצלו את הזמן כדי להתקדם ולצמוח, טיילו בארץ היפה שלנו, הקדישו את הזמן לעשייה ערכית ולעשייה למען החברה“, מסר.

לקראת היציאה לחופש הגדול, משרד החינוך הפיץ מכתב לגננות ולהורים בנושא שכחת ילדים ברכב כדי למנוע את האסון הבא. המכתב יצא על רקע המקרים שאירעו לאחרונה שילדים נשכחו ברכב, ונועד להגביר את המודעות בקרב הורים לסכנה שבהשארת ילד ברכב ולריענון הרגלי בטיחות, שימנעו שכחת ילד ברכב מתוך פיזור דעת וחוסר תשומת לב רגעית.

בנוסף, נעשתה פנייה למרכז השלטון המקומי ולרשויות על מנת שיתגברו את פעילות המתנדבים בפארקים את סיירות ההורים כדי למנוע מקרים של ונדליזם. כמו כן, משרד החינוך יגדיל את מערך בקרת הטיולים ובקרת הבטיחות בשטח בקייטנות, בתנועות הנוער, בטיולים ובמתנ“סים, ויקיים סדנאות לחדר מורים בנושא התנהלות מיטבית ברשת, אלכוהול וסמים והתנהגויות בסיכון. 

להלן קישור לאתר "קיץ אחר" הכולל את כל הפעילויות.