צילום: באדיבות עמותת קוים ומחשבות

אחרי שסיימו לקיים את המחקר על שילוב למידת נהיגה מעשית ונהגים צעירים עם הפרעות קשב, מזמינה עמותת "קווים ומחשבות", העמותה הישראלית להפרעות קשב, 30 נהגים צעירים עם הפרעות קשב ו-10 צעירים ללא הפרעות קשב בני 17-25 לשלוש שעות של נהיגה מהנה במתחם הקארטינג שבקניון הגדול.

40 נסיעות קארטינג בחינם מוצעות כעת לנהגים צעירים באירוע שייערך מחר, יום חמישי, במתחם הקארטינג בקומה השלישית בחניון של הקניון הגדול. הנסיעות יוענקו מתנה לנהגים צעירים בין הגילאים 17-25 – על ידי עמותת קווים ומחשבות, העמותה הישראלית להפרעות קשב. התנאי לקבלה לאירוע הוא ש 30 מהמשתתפים יהיו בעלי הפרעות קשב ו-10 ללא, ושלכולם יהיה רישיון בתוקף.

הצ'ופר של עמותת קווים ומחשבות, בא בעקבות מחקר שנעשה בשיתוף אוניברסיטת בר אילן וחברת הביטוח מגדל. במחקר ניסו לגלות החוקרים מדוע נהגים צעירים בעלי הפרעות קשב מעורבים ביותר תאונות דרכים מנהגים צעירים רגילים, והאם למידה של נהיגה מעשית, על ידי התנסות בקרטינג, עוזרת יותר בהפנמת בטיחות בדרכים לנהגים צעירים ולנהגים צעירים עם הפרעות קשב בפרט.

במחקר שנערך בחודש דצמבר האחרון השתתפו כ-120 נסיינים ורובו כבר הושלם. "היה לנו יום מרוכז מאוד גדול בדצמבר" אומרת לימור גבאי, מנהלת תוכן ושיווק בעמותה. "במסגרת היום הזה הצעירים התנסו בנהיגה בקרטינג והחוקרים מהמכון לחקר הגורם האנושי של אוניברסיטת בר אילן, בשיתוף חברת הביטוח מגדל, אספו את הממצאים למחקר".

עכשיו, משתם המחקר, מחלקת העמותה ל40 נהגים צעירים חוויה מהנה של נהיגה בקארטינג שתיערך ביום חמישי הקרוב, 27.04, בין השעות 14:00-17:00. כל צעיר שישתתף יזכה לשני סיבובים ברכב קארטינג.

מנכ"לית העמותה, איריס שני, אמרה: "החלטנו לתת את הצ'ופר הזה אחרי שנשארו לנו כרטיסים אחרי המחקר והחלטנו לתת את זה לקהל הרחב, בעיקר לנהגים עם הפרעות קשב וריכוז אבל גם לנהגים צעירים ללא הפרעות".

לפי המנכ"לית שני, עמותת "קווים ומחשבות" הינה למעשה עמותה שבאה לעשות סדר בכל הנושא של הפרעות קשב, תחום שהוא מאוד רלוונטי להרבה אנשים אבל גם סובל מדיסאינפורמציה גדולה ומידע שגוי ולא אמין שנמסר לצעירים ומבוגרים שצריכים מידע. מטרת העמותה היא להוות גורם אמין ומסודר שייתן מידע אמיתי למי שצריך.

תאריך פעילות הנהיגה: יום ראשון, 25.6
בין השעות:  17:00 - 19:30
לחצו לרישום