צילום: באדיבות בית החולים בילינסון

יום האחות הבינלאומי נחגג בבתי החולים בילינסון והשרון (מרכז רפואי רבין) בתחרות ארוחת בוקר בין המחלקות השונות.

המחלקות הזוכות:

השרון: אורטופדיה, גסטרולוגיה ונפרולוגיה.

בילינסון: גריאטריה, נשים, אורטופדיה, טיפול נמרץ לב, חדר ניתוח גניקולוגי, נפרולוגיה, המטואומקולוגיה והשתלות מח עצם.

כלל מחלקות בתי החולים השתתפו בתחרות. הפרס: המחלקות הזוכות יקבלו מחר ארוחת בוקר מפנקת מטעם הנהלת בית החולים.

צוותי הסיעוד בבתי החולים בילינסון והשרון מתכוננים כבר שבועיים ליום מיוחד זה. כל מחלקה קיבלה יד חופשית בבחירת תפריט ארוחת הבוקר ועיצובה.  דוגמאות לארוחות בוקר שהוכנו במחלקות השונות: במחלקת פלסטיקה בבילינסון הכינו ארוחה מקסיקנית והתלבשו בתלבושות מתאימות. בנפרולוגיה הכינו ארוחת בוקר בקונספט שלקח השראה מסיפור העששיות של פולרנס נייטגייל

צוות חדר ניתוח חגגו בחפאלה עם ריקודים ואוכל אותנטי.

צילום: בית החולים בילינסון

הקריטריונים לשיפוט המחלקות הזוכות: השקעה, מקוריות, טעמים, עיצוב.

ריקי זטלנד, מנהלת הסיעוד במרכז רפואי רבין: "האחיות הן ליבו הפועם של בית החולים. זוהי הזדמנות להודות ולהוקיר כל אחות ואחות על מתן טיפול איכותי, מקצועי ושירותי ברמה הגבוהה ביותר לטובת המטופלים ובני משפחותיהם. האחיות הן עמוד התווך ומובילות תהליכים שמקדמים את מצוינות בית החולים. על עבודתן הקשה – אני רוצה לומר תודה".

יום הסיעוד הבינלאומי השנתי נקבע ברחבי העולם ביום הולדתה של פלורנס נייטגייל.

פלורנס נייטינגייל אחות, סופרת וסטטיסטיקאית אנגליה נחשבת למייסדת מקצוע הסיעוד המודרני. עבודתה פורצת הדרך בסיעוד בלטה במהלך מלחמת קרים, כאשר טיפלה בחיילים פצועים. היא כונתה "הגברת עם המנורה" בשל נוהגה לערוך סבבים בקרב המטופלים בלילות. 

נייטינגייל הציבה את היסודות למקצוע הסיעוד המודרני עם הקמת בית הספר החילוני הראשון בעולם לסיעוד, שהוקם בשנת 1860 בבית החולים סנט תומאס בלונדון. על שמה נקראת שבועת נייטינגייל אותה נושאות אחיות חדשות. השבועה נכתבה על ידי ליסטרה גרטר, מורה לסיעוד מדטרויט, בשנת 1893, לזכרה ולכבודה של נייטינגייל.