צילום: מגמת התאטרון תיכון אחד העם פתח תקוה

תלמידי הכיתה התקשורתית בתיכון אחד העם הופיעו לאחרונה יחד עם תלמידי מגמת התיאטרון על שם ניב חזון ז"ל, זה לצד זה, ושולבו אפילו בתפקידים ראשיים. למעשה, זו לא הפעם הראשונה בה התלמידים לוקחים חלק במגמה כיוון וכעת, הם חלק בלתי נפרד ממגמת התיאטרון ושותפים לכל פעולה שהם עושים בשיעורים המעשיים והעיוניים כאחד.

תלמיד כיתת י"א 8 שלקח חלק במחזה הוא אלעד בן טובים, שאמר על המופע המרהיב: "הוא הלך בשדות הפך לאחת מאבני היסוד במיתוס הישראלי הציוני. דמותו של גיבור הסיפור, תרמה לעיצוב דמותו של הצבר המיתולוגי,'יפה הבלורית והתואר' תוך תיאור הרומן הנרקם אורי לבין מיקה העולה החדשה מתגלה לנו הקרבה וקונפליקט בין היחיד לחברה".

תלמידי המגמה מהמגמה התקשורתית עלו לבמה וקראו קטע בסיום המופע ואמרו תודות לקהל ולמי שאפשר להם לקחת חלק בפעילויות כמו זו. התלמידים הציגו את המופע לא פעם אחת, אלא שלוש פעמים, יום אחרי יום, מה-28 ועד ה30 לחודש מרץ. התלמידים העלו את ההצגה ״הם הולכים בשדות״ בבימויה ובעיבודה של אופירה לניאדו, הפקה זאת היא עיבוד לקלסיקה ״הוא הלך בשדות״.

הילה סטבסקי יו"ר ועד ההורים של השש שנתי אחד העם: "מאז שהוקם בית הספר התעקשנו שישולבו בתוכו כיתות תקשורתיות. הפרויקט של השילוב של כיתות תקשורתיות בחטיבה ובתיכון עם שאר הכיתות  הינו פרוייקט ייחודי שתורם לכל הנוגעים בדבר. מדובר בשילוב של כיתות עיוניות לצד מקצועות הומאניים וריאליים והשתתפות בכל ההעשרות, בטיולים ובסיורים".