צילום: תמיר הורוביץ

להקת "נוה עוז" הוקמה ע"י ועד שכונת נווה עוז לפני כ-14 שנים, לצורך הופעות מקומיות.

עם הזמן איכות הלהקה, המקצועיות, המשמעת והיוקרה שלה הוציאו את שמה לכל רחבי הארץ. מזה שנים הלהקה מופיעה באירועים היוקרתיים והמכובדים ביותר בארץ.

מיום הקמתה מלוות אותה המנהלת המוסיקלית סמדר הורוביץ והכוריאוגרפית ספיר מגד.

השבוע זכתה הלהקה להופיע בשני אירועים ממלכתיים חשובים ביותר.

עצרת "זוכרים, שרים ומספרים" שהתקיימה בערב יום הזכרון בבריכת הסולטן בירושלים ובטקס המשואות השנתי הנערך בהר הרצל בערב יום העצמאות ומאורגן ע"י מרכז ההסברה במשרד ראש הממשלה.

צילום: תמיר הורוביץ

עצרת הפתיחה המרכזית לזכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, התקיים בסימן שנת היובל לאיחוד ירושלים ובמעמד ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שר החינוך, נפתלי בנט ושר ירושלים ומורשת, זאב אלקין.

בעצרת הושמעו סיפוריהם של חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, באמצעות שיחות עם בני משפחותיהם וחבריהם. האירוע שודר בערוץ 10.

להקת "נווה עוז" יחד עם להקת "הקול במחול" של מרכז הספורט הדר המושבות שגם אותה מלוות סמדר וספיר, הופיעו יחד עם להקת המבוגרים "קולות המושבה" בניהולו של דני מגד אשר אחראי גם על העיבוד המרגש של השיר "אור וירושלים".

טקס המשואות התקיים השנה בסימן "יובל לשחרורה ואיחודה של ירושלים" ובמעמד יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. בטקס השיאו משואות 14 נבחרים שאושרו ע"י הוועדה לסמלים וטקסים – 12 משואות כנגד 12 שבטי ישראל וכן 2 משואות נוספות של נציגי העם היהודי בתפוצות. בין מדליקי המשואות: יהורם גאון, חנה הנקין, ששכלה את בנה וכלתה בפיגוע וכדורגלן העבר אורי מלמיליאן.

בטקס הופיעו רבקה זוהר בשיר "מה אברך", ישי ריבו בשיר "תוכו רצוף אהבה", וריטה בשיר "ירושלים של זהב".

צילום: תמיר הורוביץ

להקות נווה עוז יחד עם להקות הקול במחול הופיעו יחד עם מקהלות מבוגרים מרחבי הארץ וביניהם להקת תדר גבוה מאם המושבות במחרוזת שירי ירושלים יחד עם ספיר סבן, אבנר גדסי ונסרין קדר. עיבוד מוסיקלי דני מגד.

במאי הטקס רן צחור, מומחה בהפקות ענק מרהיבות. הפקת האירוע בנדה הפקות.                                   

אין ספק כי המעמד המרגש לו זכו הבנות בשני אירועים חשובים אלו לא יישכח מליבן.