צילום: אסף פרידמן

חוף פולג: משפחתי וצעיר

? אופי ואווירה: שוכן סמוך לשכונות רמת פולג, עיר ימים ולמלון החוף הירוק. שירותי ההצלה בחוף פולג עובדים מתחילת עונת הרחצה, מהשעה 08:30 ועד חצי שעה לפני שקיעה. בחוף פועל חניון ומסעדת ה"במבו ווילג'", ובתקופת הקיץ מתקיימים במקום משחקי אליפות כדורגל החופים וכדורעף חופים ובימים אלו, קיים עומס כבד בכניסה אל החוף.

בצדו הצפוני של פולג פועל מתחם המוכרז כמתחם לספורט ימי, סירות מנוע ואופנועי-ים. חוף פולג הוא אחד החופים המועדפים על בני הנוער מנתניה, ובעבר אירעו במקום לא מעט תקריות אלימות. כיום מסיירים בחוף פקחי העירייה על מנת להבטיח למתרחצים בילוי שקט. בחודשי החופש הגדול, פועלות בחוף פולג קייטנות גלישה.

? למה כן: במקום קיימות סככות צל, וכן מתקני כושר וספורט, שירותים ומלתחות. החוף נגיש לנכים - דק מעץ מוביל עד לקו המים, ומשם ניתן להתנייד באמצעות עגלות צפות.

? כואב בכיס? תושבי חוץ ישלמו 15 שקל ותושבי נתניה - 5 שקלים בלבד. בנוסף, קיים חניון בצמוד לרחוב אהוד מנור, בחינם ומשם מגיעים בהליכה קצרה עד קו המים.

? דבר המתרחצים: אירנה (45), תושבת שכונת קריית נורדאו: "אני מגיעה לחוף פולג עם המשפחה שלי כמעט מדי סוף שבוע. אנחנו אוהבים את החוף כי הוא קרוב לבית. בנוסף, יש כאן אווירה נעימה, החוף נקי, למרות שתמיד יש כאן חבורות של בני נוער. הם ממש לא מפריעים למשפחות". ליאור (48), תושב שכונת עיר ימים: "עד לפני שנתיים, היינו נוסעים לחופים אחרים מחוץ לנתניה, כמו חוף בית ינאי או חוף מכמורת. אבל בשנתיים האחרונות, גילינו שיש לנו ליד הבית חוף מדהים ביופיו. הדבר היחיד שמפריע לי זה הכמויות האדירות של הזבל שמשאירים על החול בסופי השבוע.

? מחירון: השכרת כיסא - 6 שקלים, מיטת שיזוף- 15 שקל, שמשייה- 5 שקלים, קרטיב קרח- 5 שקלים, מים מינרליים בקבוק קטן-7, בקבוק גדול- 10 שקלים.

חוף הרצל: ספורטיבי ומתויר
? קהל קבוע: תיירים רבים, השפה הצרפתית שולטת בחוף.

? אופי ואווירה: במקום מתקני ספורט במתחם כושר פתוח לציבור ומגרשי כדורסל וכדורעף. במקום נערכים אירועי חוף וריקודים וכן תחרויות ספורט, ובהן אליפות ישראל הפתוחה בגלישת גלים, ותחרות בהשטת קטמרן.

? למה כן: במקום יש מרפאה, סככות צל, שירותים ומלתחות משופצים ונקיים וכן שירותי הצלה. ניתן להגיע באמצעות רכב לצדו הצפוני של חוף סירונית וניתן לרדת באמצעות המעלית אל הים, הממוקמת דרומית לחוף. מהמפלס התחתון קיימת גישה באמצעות דק מעץ המוביל עד לקו המים. בעלי מוגבלויות יכולים להתנייד שם באמצעות עגלות צפות המאפשרות להם להיכנס למים.

? למה לא: החוף מלוכלך בשל עבודות לבניית בסיס בטון לתחנת ההצלה. התחנה תועתק ממקומה ותוצב על בסיס הבטון מכיוון שבחורף הקודם הוצפה על ידי הגלים.

? כואב בכיס? ברכב דרך חוף סירונית, בימי חול: 10 שקלים לבעלי כרטיס תושב, 15 שקל לתושבי חוץ. בשבת: 20 שקל לבעלי כרטיס תושב, 30 שקל לתושבי חוץ. ללא הגבלת זמן.

? מחירון: השכרת כיסא - 6 שקלים, מיטת שיזוף - 15 שקל, שמשייה - 5 שקלים, בירה מחבית (שליש)- 25 שקל, (חצי) - 30 שקל, בקבוק בירה - 20 שקל, מים מינרליים - בקבוק קטן 7 שקלים, בקבוק גדול - 10 שקלים, קרטיב קרח - 5 שקלים.

? דבר המתרחצים: נחום טרויצה, תושב נתניה זה 50 שנה: "תמיד מגיע לחוף הרצל, כי זה החוף הכי טוב בשבילי. מים נקיים, שירותים נקיים. אני מגיע לכאן גם בחורף ונהנה מאוד. הייתי רוצה שישלימו את כל העבודות בחוף לפני תחילת העונה. עדיין לא השלימו את העבודות להצבת סוכת המציל על בסיס חדש; ועדיין לא הרכיבו צילון מעל מתחם הכושר, שהשבוע היה חשוף לשמש הקופחת".
הודיה זריהן, נתניה: "אני תמיד באה לחוף הזה, כי הוא הכי קרוב לבית שלי".

אוריאן, נתניה: "בדרך כלל מעדיף את החוף הזה. אני גולש, אז לפעמים אני עובר לחוף אחר בגלל הגלים".

חוף אמפי: ספורטיבי ופעיל
? קהל קבוע: מקומיים ותיירים.

? אופי ואווירה: שוכן מתחת לאמפיתיאטרון שבקצה הצוק הסמוך לכיכר העצמאות. הירידה לחוף - מכיכר העצמאות, במדרגות. החוף מיועד לפעילות ימית. באזור שובר הגלים הצפוני מותרת כניסת כלי שיט לא ממונעים - קטמרן וגלשני גלים. כמו כן, ניתן לשכור במקום קייאקים וגלשני רוח. החוף מהווה מרכז לפעילותם של צופי ים נתניה, עמותת זיו נעורים, זבולון מכבי צעיר, ומועדוני הספורט הימי "קונטיקי" ו"צבע התכלת" - המפעילים
קייטנות לגלישת גלים, צלילה, שיט ולימודי הסביבה בנושא הים.

? למה כן: יש שירותי הצלה (ייפתחו ב-1 ביוני), סככות צל והחוף נקי.

? למה לא: אין גישה לנכים, אין שירותים ומקלחות ואין מסעדות ובתי קפה.