צילום: מתוך קבוצת הפייסבוק "הרצליה אוהבת חיות"

כלבה עזובה בת שנה שנמצאה על ידי עובדי הפיקוח העירוני בנתניה, ניצלה הודות לטיפול מסור של הווטרינרים בכלבייה העירונית ובבית החולים הווטרינרי בבית דגן. מתנדבים בכלבייה ותושבים בעיר תרמו כסף עבור הטיפול המורכב בכלבה.

כך ניצלו חייה של כלבה שהמליטה ונזרקה לרחוב
מאכיל כלבים עזובים טוען: בעירייה נטפלים אליי למרות שדואג לכלבים במקומההכל החל כאשר הפקחים ראו את הכלבה משוטטת ברחוב. הם אספו אותה והסיעו אותה לכלבייה העירונית, היישר לידי הווטרינר העירוני, שם ביקשו מהצוות לטפל בה.

הכלבה, שזכתה לשם ליבי בשל ניתוח מסובך ונדיר שעברה בליבה, נמצאת אצל ד"ר כריסטינה בר, רופאת שיניים מנתניה, המשמשת לה כמשפחת אומנה: "הכלבה הושלכה ככל הנראה מבית שהמשפחה לא רצתה
להשקיע ולטפל בה", משערת בר. "פקחי עיריית נתניה הביאו אותה לשירות הווטירינרי של נתניה שם התקבלה על ידי מנהל המחלקה, ד"ר לואיס אורנשטיין, וד״ר ליאת חדד, שהפכה להיות הרופאה האישית של ליבי.

מבדיקה שערכה בה ד"ר יעל גולני, הסתבר שיש לה מום בלב ושהיא לא תשרוד ללא ניתוח מורכב ומאוד יקר".

מתנדבי הכלבייה והשירות הווטרינרי בנתניה שפועלים בשיתוף עם העמותה "הרצליה אוהבת חיות", פנו לבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בבית דגן ויחד עם צוות המומחים בחרו בפיתרון כירורגי חדשני שרק שלושה כמוהו נעשו עד כה בבית החולים. "ליבי עברה סוג של צינתור לכלבים", מסבירה בר, "ואנו, הפעילים המתנדבים, מודים לכל מי שליווה אותנו בדרך הארוכה לניתוח, שהתבצע על ידי ד"ר דני אוהד".

בר מדגישה: "ליבי צריכה בית. היא כלבה צעירה ומקסימה. בלי ניתוח צפי ההישרדות שלה היה לעוד שנה, אך בעקבותיו והודות לשיקום, היא לא צריכה טיפול נוסף ובטוח תשמח כל משפחה שתזכה בה".

יש לציין כי עדיין זקוקים לתרומות עבור הטיפול היקר בליבי: למעוניינים ניתן להתקשר לכריסטינה מכלביית נתניה 0544951748.