צילום: shutterstock

הישג מרשים למחאת ההורים והילדים: עיריית נתניה תמגן את שבעת גני הילדים החדשים בקרית השרון מפני קרינת אנטנות סלולריות, לאחר שההורים יצאו לפעולת מחאה מרשימה עם ילדיהם אל מול שערי הגנים הנעולים.

שיעור בפאניקה: חריגות קרינה בבתי ספר בעפולה

עוד בטרם יציאת ההורים לפעולת המחאה, הסכימה עיריית נתניה לפגוש את נציגיהם, אולם ההורים החליטו לא להתגמש וכ-200 הורים וילדי גן הגיעו ביום שלישי לאירוע מחאת האנטנות הגדול ביותר שהתקיים עד כה בנתניה.

"כשרשמנו את הילדים לגן לא ידענו שיש כאן אנטנות", סיפרו ההורים, "גילינו זאת בדיעבד. אנחנו חושבים שעל הרשות לקחת אחריות על בריאות הילדים. נכון שאין מחקרים על פגיעה ישירה כתוצאה מקרינת סלולרית וקשה להוכיח זאת, אבל אין להתעלם מבעיה קיימת.

"כולם יודעים שזה לא בריא. הילדים מתבשלים. שלא יגידו לנו שעוצמת מכשיר הסלולר גבוהה יותר כי ילדי הגן אינם מחזיקים בפלאפונים".

ההורים טוענים כי פנו לעירייה ולכל הגורמים הסביבתיים הנדרשים מיד כשראו את האנטנות, אך הפניות לא נשאו פרי והם נותרו בלא מענה ועם 250 ילדים שאמורים היו להתחיל ללמוד בגנים הלא מוגנים."הרגשנו נדחים על הסף, אמרו לנו שלא אכפת אם נשבית את פתיחת הלימודים כי ממילא נישבר, וגם לא התייחסו לתוצאות בדיקות הקרינה שהבאנו מגורם פרטי ושלא תאמו את בדיקות הקרינה של הבודק מטעם העירייה".

במהלך בדיקתם את הנושא, הבינו ההורים שאי אפשר להסיר את האנטנות ודרשו למגן את הגנים. למחרת הפגנת המחאה, התקיימה פגישה בין ההורים לנציגי העירייה.

"היו הרבה אמוציות", מעיד סגן ראש העיר עיריית נתניה אלי דלל, שלקח על עצמו לגשר לפתרון הבעיה. "יחד עם זאת הושגו הסכמות שנציגי ההורים קיבלו בברכה".

שי קימרון מוועד הפעולה של ההורים: "בגן תתבצענה בדיקות קרינה חדשות בתאום עם בודק מטעמינו ועל פי התוצאות ימוגנו הגנים. לאחר המיגון תבוצע בדיקת קרינה נוספת אשר תבדוק את איכותו.

"לא תתאפשר התקנת wifi בגנים ובמקביל יחל תהליך להזזת תרני האנטנה למקום מרוחק יותר. סגן ראש העיר אלי דלל הוא ערוץ התקשורת הישיר שלנו בעיריית נתניה לנושא זה ואנו נמשיך להיות עם היד על הדופק. חשוב לנו להדגיש שהמאבק לא הסתיים גם אם יצאנו מהפגישה בהרגשה אופטימית יותר".