צילום: shutterstock

הנהגות ההורים של שני בתי הספר היסודיים "דוידי" בשכונת "אגמים" ו"אילן רמון" בשכונת "גלי ים" איחדו כוחות והחליטו על השבתה, מאחר שלטענתם עיריית נתניה אינה משתפת איתם פעולה בנושא שילוב ילדי בית הספר "מסילות" בבתי הספר בשכונותיהם. את ההורים מובילים אתי גרינברג-גל, מהנהגת ההורים מבית הספר "אילן רמון", וישראל קירשנזפט, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר "דוידי".

עוד ב-mynet:
במקום קייטרינג, הסבתות יבשלו לגני הילדים
האישה מצורן הקימה מרכז חינוכי בכפר בלב קניה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

כזכור, החליטה עיריית נתניה על סגירת בית הספר היסודי הממלכתי "מסילות" בשכונה הדרומית הוותיקה "דורה" והעברת התלמידים לשני בתי ספר בשכונות הדרומיות החדשות. הנהגות ההורים של שני בתי הספר הביעו עמדה כבר עם הכרזת העירייה בנושא השילוב וב"אילן רמון" אף התקיימה הפגנת הורים.

נציגי הנהגות ההורים, בשיתוף עם נציגי הורים משתי השכונות, קיימו פגישה משותפת לאחר שהעבירו לראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר ולמינהל החינוך בקשה לפגישה, אשר לא נענתה. בפגישה המשותפת שהתקיימה בשבוע שעבר קיבלו נציגי הנהגות ההורים, בשיתוף ההורים, החלטה להשבית את בתי הספר לאחר חופשת חג הפסח.

הנהגות ההורים מבקשות לבצע חלוקה שווה של תלמידי "מסילות" בין בתי הספר בדרום העיר ולא רק בין שני בתי הספר שלהם. עוד מבקשים ההורים להבטיח להם הקצאת משאבים להתמודדות עם הגידול המשמעותי במספר התלמידים בשנה הבאה ואת התערבות הדרג הבכיר בעירייה, במטרה להבטיח טיפול הולם בנושא.ההורים קיימו בעניין זה שיחות ופגישות עם ד"ר שי פרוכטמן, הממונה על בתי הספר היסודיים שהשיב להורים, כי הצעתם לחלוקת 80 התלמידים לבתי ספר נוספים הנה בלתי הגיונית, משום שהם מרוחקים מבתי התלמידים ב"דורה" מרחק הדורש הסעות.

להורי "מסילות" הובהר, כי משרד החינוך יממן הסעה בשנה הראשונה, וזאת, על פי נוהל הקיים במשרד החינוך לגבי ילדי בית ספר שנסגר. מסיבה זו הוחלט לחלק את התלמידים לשני בתי ספר הנמצאים במרחק הנמוך משני קילומטר.

"בקשתכם לתמיכה בילדי 'מסילות' הנקלטים לא נפסלה ולמנהלות הוסבר שבתי הספר יקבלו שעות תמיכה וסיוע ממשרד החינוך ומעיריית נתניה. מינהל החינוך לא ייתן לילדי 'דוידי' ו'אילן רמון' להיפגע. צר לי שאתם נוקטים בדרך הפגנתית ומתכוונים לערב את ילדכם בנושא. השבתת הלימודים תלמד את הילדים כיצד לא לקלוט תלמידים".

הנהגת ההורים המאוחדת השיבה לד"ר פרוכטמן שלא ייתכן שהדבר היחיד שעומד לנגד עיני העירייה הוא הדאגה להסעות, מה עוד שמדובר בפתרון לשנה אחת בלבד ואילו הם דורשים פתרון כולל. "דרישת ההנהגה המאוחדת היא לשלב את התלמידים בבתי הספר 'שזר', 'נורדאו' ו'רזיאל'", טוענים נציגי בתי הספר.

כאמור, ההנהגה המאוחדת החליטה על השבתת שני בתי הספר ביום חמישי השבוע לשעתיים הראשונות. כמו כן, צפויה השבתה כוללת ליום שישי הקרוב, והחמרת צעדי מחאה במקרה שלא תתקיים פגישה עם ראש העיר ויו"ר מינהל חינוך בעירייה.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "מינהל החינוך עושה כל מאמץ כדי להביא לקליטה מיטבית של התלמידים בבתי הספר השונים ולהגביר את רווחת התלמידים
הקולטים. בהתאם לכך, נפגשו אנשי מינהל החינוך עם ראשי בתי הספר 'מסילות', 'דוידי' ו'אילן רמון' והעניקו הסבר נרחב אודות התהליך. כמו כן, נערכו פגישות עבודה עם המנהלות וניתנו הכלים לקליטת התלמידים.

כפי שהוסבר בישיבה שקיימה ראש מינהל החינוך עם יושבי ראש הנהגות ההורים של בתי הספר, מדובר ב- 80 תלמידים שישולבו בשכבות השונות, כך שבכל כיתה ייקלט מספר מצומצם מאוד של ילדים.

"חשוב להדגיש כי על מנת לתמוך בילדי 'מסילות' ובילדים הקולטים - יוענקו לבתי הספר שעות תמיכה וסיוע הן ממשרד החינוך והן מהעירייה. כמו כן, נבהיר כי דווקא קליטתם של תלמידי 'מסילות' בבתי הספר 'דוידי' ו'אילן רמון', צפויה להביא לפיצול כיתות עמוסות, כך שמספר התלמידים בכיתות לא יעלה על 30-35".