מתחם הגנים בהדר גנים. צילום: באדיבות ההורים

מי שומר על ילדי הצהרון בשכונת הדר גנים? לטענת הורים, במשך שלוש שעות מדי יום ומתחילת שנת הלימודים, נותר מתחם הגנים ברחוב המשורר 8 בפתח תקוה ללא שומר. לטענת ההורים מדובר במחדל ביטחוני, שכן מטרים ספורים ממתחם הגנים פועל אתר בנייה ובו עובדים פועלים. "הילדים נשארים במשך כל שעות הצהרון בלי שמירה", הם מסבירים.

אין ספק שלתחושתם של ההורים תורם גם המצב הביטחוני, שהכניס רבים ברחבי הארץ לפחדים וחרדות. "מדובר על מתחם ובו ארבעה גנים", מסביר אחד ההורים. "בשנה שעברה היה לנו מאבטח שעבד עד השעה חמש, אבל משום מה השנה המאבטח מסיים לעבוד כבר בשעה שתיים, עם סיום שעות פעילות הגן ובטרם מתחילות שעות פעילות הצהרון".

מה הבעיה עם זה?

"הבעיה העיקרית שלנו, מלבד העובדה שאין מי ששומר על הילדים מדי יום החל מהשעה 14:00 ועד 17:00, היא שהמתחם ממוקם ממש ליד אתר בנייה. תוך פחות מ-20 צעדים אתה בתוך אתר הבנייה, לדעתנו מדובר במחדל ביטחוני. הפועלים מסתובבים כל אותן שעות ואין אף אדם שאנחנו סומכים עליו שיוודא שאף פועל מהמגזר או כל אדם זר אחר לא יכנסו למתחם הגנים ויזיקו לילדים".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "אחריות האבטחה של הצהרונים מוטלת על מפעילי הצהרונים. בשנה שעברה נעשתה בנייה של הקומות מעל הגן ולכן, העירייה מימנה אבטחה במקום. הבנייה הסתיימה ולכן העירייה מממנת את השמירה בשעות הגן בלבד כפי שקורה בכול העיר".