בשבוע שעבר קיבלו הצוערים החדשים של אגף התקשוב וההגנה בסייבר את הארון המיוחל וכעת הם מתחילים את תפקידם כקצינים אשר יובילו את צה"ל לקדמה טכנולוגית ומבצעית. בין הקצינים החדשים גם 3 קצינים מפתח תקוה- סג"ם י', סג"ם נ' וסג"ם יובל צדקה.

יובל צדקה מפתח תקוה למדה בתיכון גולדה והרחיבה מגמות כימיה וביולוגיה. בנובמבר 2017 התגייסה למסלול הקשר"גים- קציני קשר גדודיים. קשר"ג הוא תפקיד המשלב לוחמה וטכנולוגיה גם יחד. כלומר, הקשר"גית היא גם לוחמת וגם אחראית על הקשר הגדודי, וכך מהווה גורם משמעותי בתפקודו.

סג"מ יובל צדקה מפתח תקוה. צילום: דובר צה"ל

יובל עברה מסלול הכשרה מאתגר שכלל טירונות, קורס יסוד וסיפוח של מספר חודשים בחטיבת הנח"ל במהלכו למדה את התפקיד מתוך התנסות בשטח. לאחר מכן, המשיכה לקורס מכ"ים בו רכשה יכולות פיקוד וניהול של חיילים ופתחה את עצמה כמפקדת ולאחריו נשלחה לבה"ד אחת, בית הספר לקצינים. לבסוף צלחה את השלמת הקצונה הקרבית בבה"ד 7, בית הספר הארצי לקשר, תקשוב וסייבר, שהיא אחת מההשלמות הארוכות ביותר בצה"ל.

"זו היתה תקופה מרתקת, עבדנו קשה והאחריות היתה עלינו", משתפת יובל. כעת היא מתחילה את דרכה כקצינה בשטח בעלת השפעה רבה. "החוויה הייתה מטורפת", מספרת יובל. "הגעתי לכאן עם המון מוטיבציה, ואני מצפה לפרוח בתפקיד, אפילו אם יהיה קשה. תמיד ידעתי שאני רוצה להיות לוחמת- אני מאוהבת בתפקיד".

השבוע יחלו את דרכם החדשה שלושת הקצינים הטריים מפתח תקוה. הם יזכו לקחת חלק באירועים מבצעיים, לקבל החלטות חשובות ולהוביל את צה"ל לחזית הטכנולוגיה.

אגף התקשוב וההגנה בסייבר כולל בתוכו מגוון תחומים, החל מאנשי מחשבים ומתכנתים ועד ללוחמים בשטח העוסקים בשמירה על התקשורת בצה"ל באופן תמידי. חיילי האגף פועלים ללא הפסקה על מנת שצה"ל ימשיך להוביל ולהוות ראש הזירה הטכנולוגית המודרנית.