צילום: מתן דויטש

אחד הצעדים הראשונים שעשה רמי גרינברג עם כניסתו לתפקיד היה שבירת קיר ה"אקווריום", שהפריד בעבר בין חברי המועצה לתושבים שהגיעו לישיבות. אלא, שבישיבת המועצה שנערכה אתמול (רביעי) גילו פעילי המאבק נגד הבנייה בסירקין כי עדיין לא פשוט לצפות במה שמתרחש במועצה בגלל חוצץ אנושי.

האירוע החל כבר כעשרים דקות לפני תחילת הישיבה, אז הגענו לאולם. אחת הפעילות שנכחה במקום טענה כי השורות הראשונות תפוסות. כמה דקות לאחר מכן קיבל עוזרו של גרינברג, שי שטרק, אנשים שלא קשורים למטה המאבק ודאג למקם אותם בשורות הראשונות. לאורך כל הישיבה הוא שימש כשומר סף כשמנע מתושבים נוספים שהגיעו לישיבה להתקרב לשורה הראשונה. גם אנחנו נדחקנו הצידה בניגוד לישיבה הקודמת, אותה יכולנו לסקר כראוי.

כך נוצר מצב שהתושבים ממטה המאבק, רובם אנשים מבוגרים, נדחקו לשורות האחרונות. אחד מהם, שהעיר כי "לא היה צריך לבחור בגרינברג לראשות העירייה", נענה מייד על ידי אחד האנשים במקום שצעק לעברו: "צא החוצה זבל, אפס".

גם ירון קדושים, חבר מטה המאבק בסירקין, אומר כי לא הורשה תחילה להיכנס לאולם ע"י השומר במקום. אולם, לאחר שהשומר נאלץ להכניס את אחד הפעילים הוא הכניס גם את קדושים. "אני לא חושב שצריך להתייחס לדברים שבשוליים, שאולי חשובים מאוד בזירה הפוליטית אבל הם פחות חשובים כשמדובר בדברים הרי גורל כמו תוכניות סירקין המסוכנות וההרסניות לעיר ולאיזור כולו", אומר קדושים, אליו פנינו כדי לקבל תגובה בנוגע לאירועים בישיבה.

"התחושה בישיבת המועצה לא היתה נחמדה בלשון המעטה", מוסיף קדושים. "אבל שני חברי המטה, היו"ר מר משה פישר ועו"ד אמנון דרדיק, קיבלו את רשות הדיבור באופן מלא וזה היה בסדר. לא באנו מלכתחילה כדי לעשות בלאגן, גם אם מישהו חשב ככה והכין את המקום לכך. אנחנו יודעים לעשות ולמחות וחזק. עשינו בעבר, ונקווה שלא נצטרך בעתיד הקרוב, אבל ההחלטה כרגע במטה סירקין היא להמתין ולמצות את ההידברות.

"אנחנו מאמינים שראש העיר יכול לעמוד בלחץ הכבד ביותר שמופעל עליו מצד הממשלה. הוא מצהיר שהוא איש חזק ואם כן, אז זו שעת המבחן הענקית שלו. להיות חזק על חזקים. נקווה שהוא ימצא את הדרך לקדם תוכניות תשתית ותחבורה באופן בטוח לעיר בתוך התב"ע עצמה. בתוך תכניות הבניה, לא בהבטחות על הקרח. תב"ע זה זה חוק, וחוק המדינה תהיה חייבת לקיים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "במקום לסקר את העשייה הענפה וחסרת התקדים בפתח תקוה בחודשיים האחרונים, שאין לה אח ורע באף עיר אחרת, בוחר העיתון שוב ושוב לפרסם פייק ניוז. כידוע, הישיבות של מועצת העיר פתוחות לציבור ומגוחך לטעון שהוזמנו אליה פעילים פוליטיים. אנו שמחים ומברכים על נוכחותם של תושבים בישיבות הנחשפים לעשייה הנרחבת.

"זו אגב תוצאה ישירה של מדיניות ראש העיר שהסיר את המחיצות באולם המועצה ובכך מאפשר לתושבים לבוא במגע ישיר עם נבחרי הציבור, דבר שנמנע מהם בחמש השנים האחרונות. התגובות החמות להם זוכה ראש העיר מהתושבים מעידות על שביעות רצון בכל חלקי העיר ואנו רק בראשית הדרך ועל כן, מצער שהעיתון בוחר לעסוק בזוטות ובמצג שווא".