"זה מזעזע, אנחנו מפורקים, ואנחנו עדיין לא יודעים את כל הפרטים". כך מתאר אב לילדה מהפעוטון של הגננת שנעצרה בתחילת השבוע בחשד להתעללות בילדים, את אשר עובר על ההורים.

מאז המעצר, הולכים ומתבהרים ממדי הזוועות שהתרחשו בין כתלי הפעוטון בראש העין.

אחד הפעוטות שהוכו. צילום: באדיבות ההורים

האב, כמו יתר 18 זוגות ההורים לילדי הגן, עדיין מתקשה לעכל את הבשורה שנחתה עליהם כרעם ביום בהיר בשבת האחרונה. "אתה לא מתאר לעצמך שבן אדם כזה קרוב יפגע בילדה שלך. לא היו לנו שום חשדות, ולא חשבנו שזה מה שקורה שם".

מה ידוע לכם כרגע על מה שקרה בפעוטון?

"כשהילדים היו מגיעים, עוד היו נשיקות וחיבוקים. ברגע שהדלת נסגרה הם קיבלו גיהינום. את זה הבנו גם מהסייעות. הן מספרות שהיא היתה דוחפת להם אוכל בכוח, דורכת עליהם ויושבת עליהם כדי לרתק אותם למזרון כשהם במצב שינה".

לדבריו, התברר להורים בדיעבד כי לגננת לא היו את כל האישורים כדי להפעיל את הגן, וזאת גם כשדיווחה על 10 ילדים, במקום 19 שהיו בו בפועל. "גם לא הייתה חלוקה לפי קבוצות גילאים, ותינוקות היו יחד עם בוגרים בני 3. ברוך השם שהילדים שלנו בין החיים אחרי מה שעברו שם".

מתי התחלתם להבין שמשהו לא כשורה?

"הבת שלי לצערי הכי ותיקה בגן, והייתה בו שנתיים. לא היו לנו מחשבות על דברים חריגים. הבת שלי לא אמרה שהגננת הרביצה, כי אם זה היה קורה הסיפור היה מסתיים מזמן. היא כן הייתה אומרת דברים שילדים אומרים, 'היא כעסה עליי' לדוגמא. במצבים כאלו אשתי הייתה מתקשרת אליה ומגיעה אליה לשיחה בארבע עיניים, ותמיד היו חילוקי דעות על שיטות החינוך שחשבנו שהן מיושנות יותר".

איך הגננת הסבירה את הדברים?

"כל הזמן הייתה מספרת סיפורים שלא צריך לפנק את הילדים, אלא הם צריכים לדעת לקבל אותם. הייתה 'מורחת' אותנו. הילדים היו חוזרים לפעמים עם סימני חבלה ורק עכשיו אנחנו מבינים שזה נבע ממכות שקיבלו. לאחר ששוחחנו בינינו, ההורים, הבנו גם שהיא פעלה בשיטתיות. היא הייתה שולחת תמונה בצהריים של הילד או הילדה חבולים ורושמת 'הילדה השתוללה היום ונפלה על חפץ, הכל בסדר'. יש לנו מאגר של תמונות של הילדים חבולים".

אחד התינוקות שנפגעו. צילום: באדיבות ההורים

"לפני כחודש, הבת שלי הגיע לאשתי ואמרה לה שהגננת כעסה עליה ולא נתנה לה לאכול צהריים. אשתי ישר נסעה כדי לברר מה קרה והגננת ענתה לה 'מה פתאום? הילדה אכלה. היא עשתה קצת עניינים אבל אכלה בסוף'. אשתי שאלה אותה 'את אומרת לי שהילדה שלי משקרת?' אז היא ענתה 'את יודעת מה זה ילדים ואיך הדמיון שלהם עובד'. פשוט עבדה לנו על המוח".

ידעתם משהו לפני שהיא נעצרה?

"לא. כולנו קיבלנו את ההודעה בהפתעה גמורה. ניסינו לחשוב שזו לא היא באותו רגע, אבל שראיתי כותרת 'גננת מראש העין בת 25' התחלתי לברר ואז חבר התקשר ואמר לי שזו היא. היו כאלה שלא האמינו ועוד חשבו ללכת לתת עדות אופי, עד כדי כך".

החוקרים משתפים אתכם בחקירה?

"אמרו לנו שהסרטונים מזעזעים. הבנתי גם שחוקרות נכנסות לחדר ויוצאות בוכות. והן עוד אמורות להיות מחוסנות יותר לדברים האלו לכאורה. גורמים שונים אמרו לנו שהדברים שראינו עד היום הם קשים אבל אנחנו צריכים להיות מוכנים לסרטונים שאנחנו  עתידים לראות שהולכים להרעיד את המדינה".

"אני לא יודע למה אני הולך להיחשף אבל אני מקווה שזה ייעצר כאן ולא יתגלו לנו דברים חדשים שלא ידענו עד עכשיו. אני כביכול הגבר בבית אבל כשאני יוצא החוצה אני פשוט מתפרק כמו תינוק. אנחנו לא מסוגלים כבר".

איך באמת אתם מתמודדים עם המצב הזה עד עכשיו?

"אנחנו מרוסקים, שבורים, גמורים, כל 19 המשפחות שהפכנו להיות משפחה אחת בימים האלו.אין לנו ימים ולא לילות".

ואיך בתכם כרגע?

"ברוך השם. אנחנו איתה כל היום. היא לא יודעת מה קורה ולמה היא לא הולכת לגן. אנחנו מחבקים אותה, ועוטפים אותה בהמון חום ואהבה שלא קיבלה איפה שהייתה צריכה לקבל. אין לנו דרך אחרת, מלבד זה ולהילחם בשטן עד שימצו איתה את הדין והצדק ייעשה".

מה זה צדק מבחינתכם?

"עונש חמור. מאסר בפועל, והמירבי שניתן לתת בנסיבות כאלו".

בדיון שהתקיים היום (ד') בבית משפט השלום בפ"ת הוארך מעצרה של החשודה ב-5 ימים ועד ליום 30.6.19. בנוסף, ממרחב השרון של משטרת ישראל נמסר כי סייעת שעבדה בפעוטון, בת 20 מראש העין, עוכבה היום לחקירה. בסיום חקירתה של הסייעת ולאחר שעלה החשד כי גם היא מעורבת במעשי אלימות כלפי הקורבנות, היא נעצרה ומחר היא תובא לדיון בהארכת מעצרה בבימ"ש השלום בפ"ת. החקירה נמשכת.החקירה נמשכת.