עבריין בכביש: תושב ראש העין שעשה דרכו לכיוון היציאה מהעיר, הבחין ברכב שנוסע במהירות גבוהה וחוצה את הצומת ברמזור אדום. בזכות ערנותו מנע פגיעה בו וברכב סמוך, במה שעלול היה להסתיים באסון כבד.

האירוע התרחש ביום ראשון בלילה, עת שהתושב עשה דרכו אל מחוץ לראש העין והגיע לצומת לכיוון כביש 444. "עצרתי את הרכב באדום, וכשהרמזור הפך לירוק שמתי לב לרכב שמגיע משמאל ולא מתכוון לעצור", הוא מספר. "צפרתי במשך כמה שניות כשנהג הרכב שהיה מימיני לא ראה את הרכב שהגיע. רק בגלל שצפרתי הוא בלם ולא המשיך בנסיעה. ואז שנינו ראינו את הרכב עובר במהירות לנגד עינינו".

צילום: פרטי

מה עבר לך בראש כשראית את הרכב חולף על פניכם?

"וואו, זה היה מטורף, כי זה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי. ברגע שרמזור מתחלף לירוק רוב האנשים מתחילים לנסוע כי הם בטוחים שהכל בסדר, אבל בגלל שהייתי ערני והסתכלתי שמאלה צפרתי זמן ממושך והנהג שמימיני גם עצר בעקבות זה. לאחר מכן נפגשנו ברמזור הבא והוא הודה לי שגרמתי לו להבין שקורה משהו.  היה איתי עוד חבר ברכב, ובמשך כמה דקות העלנו תסריטים שונים מה היה יכול לקרות אם לא הייתי פועל כך".

כיצד פעלת לאחר מכן? 

"התקשרתי למשטרה כדי לברר אם יש מצלמות והבנתי שיש מצלמות רחוב ולא תנועה אז אמרו לי לגשת לתחנת משטרה ולהגיש תלונה, ואעשה זאת בהקדם".