ענת זנזורי. צילום: באדיבות זנזורי

חיכוכים בצמרת העירייה: יחסי ראש העירייה, רמי גרינברג, ומספר 2 ברשימת "התחדשות", ענת זנזורי, נמצאים במתיחות מזה שבועות ארוכים. עיקר המחלוקת נובעת סביב אי מינויה לתפקיד סגנית ראש העירייה בשכר ואופי ההתנהלות מול תושבי שכונת אם המושבות בנושא סוגיית זיהום האוויר. בתווך נמצא סגן ראש העירייה, צדוק בן משה, שגורם המכיר את הנושא טוען כי הוא "מנסה לשים לענת רגליים בכל הזדמנות".       

ההתחלה היתה מבטיחה. גרינברג וזנזורי חברו יחדיו ברשימת "התחדשות", כשהמטרה המשותפת היתה החלפת שלטונו של איציק ברוורמן. זנזורי, שהתגלתה כפרפורמרית של ממש בהעברת המסרים, מונתה למספר שתיים ברשימה. בן משה, שחבר אף הוא לגרינברג, נדחק למורת רוחו למקום השלישי, אולם התרצה בכל זאת כשגרינברג הבטיח לו כי עם בחירתו הוא ימונה לסגנו בשכר.

עם חילופי השילטון ומינויה לראשת האגף לאיכות הסביבה גילתה זנזורי כי הדרך לשנות סדרי עולם הנמשכים שנים ארוכות מורכבת הרבה יותר משחשבה. במקביל, היא החלה להופיע באירועים עירוניים בכובעה השני כראשת אגף התרבות. "ענת ישר מתחבבת על אנשים", אומר גורם המכיר אותה היטב. "היא מאוד כריזמטית וסוחפת. לצערי יש מי שראה בפופולריות הגואה שלה איום".

רמי גרינברג. צילום: ריאן

מי למשל?

"יש לא מעט ואחד מהם הוא צדוק בן משה. הרבה אנשים שמעו אותו מתבטא נגדה במילים שהנייר לא סובל ובאמירות מעליבות. למה הוא עושה את זה? כנראה בגלל מאבקי כוח פוליטיים. איזה עוד הסבר יש לכך? אני מעריך בעדינות שאם היא תתמנה בסוף לסגנית בשכר, זה לא יהיה עם עזרה ממנו".

ואכן, נושא הסגנות בשכר הוא עניין כאוב מבחינת זנזורי, שהתמסרה בשנה האחרונה לפוליטיקה המקומית ועזבה את עסק הנמרולוגיה המצליח שלה. זנזורי עצמה הצהירה לא פעם כי גרינברג הבטיח למנותה לסגנית בשכר, אולם ספק אם הדבר אכן יקרה.

"רמי הוא מופע של איש אחד", אומר גורם עירוני נוסף. "לדעתי העצמאות שענת מגלה או מכוונת אליה פשוט לא מתאימה לו".

למה אתה מתכוון?

"אין ספק כי הנושא שהכי חשוב לענת הוא זיהום האוויר והריחות הקשים באם המושבות. אני יודע שרמי מתנהל בעצמו מול התושבים, תוך שהוא עוקף אותה לגמרי ולא באמת סופר אותה. ענת פשוט רותחת על זה כי היא צמחה מהמאבק הזה. בכלל, כל נושא המאבק מול המפעלים מתנהל בעצלתיים, כשגם היחסים של ענת והצוות המקצועי באגף לאיכות הסביבה לא באמת אידיאליים".

צדוק בן משה

איך הסיפור שלה מול גרינברג ייגמר?

"לדעתי בפיצוץ. יכול להיות שהגפרור שיצית את הכל הוא ראיון שענת עשתה באחד המקומונים בשבוע שעבר. בין היתר, היא לא שללה שם שבעתיד תעמוד אישה בראשות עיריית פתח־תקוה. אני יודע שבסביבתו של גרינברג רתחו עליה ונשמעו שם ביטויים קשים כלפיה ועל דרכה הפוליטית".

מענת זנזורי נמסר בתגובה: "הטענות המובאות בכתבה אינן מדויקות. בכל ארגון ומערכות יחסים יש חילוקי דעות שעליהם אני סמוכה ובטוחה שנצליח לגשר. יש לזכור שלפנינו עוד דרך ארוכה של פעילות משותפת לטובת ציבור התושבים".

תגובת צדוק בן משה, סגן ראש עיריית פתח תקוה: "כל האמור לעיל הינו בגדר שמועות זדוניות ואיננו מתכוונים לעסוק בשמועות אלה.
הטענות המופרכות הנתונות כאן הינן ללא כל שחר ואנו עוסקים אך ורק בעשייה. כאשר אתה עושה, פועל ונותן מעצמך לטובת תושבי העיר ולטובתם בלבד, ישנם גורמים המבקשים לפגוע בך. גורמים אינטרסנטיים שמטרתם אך ורק לפגוע בנו ועל ידי כך לפגוע במיוחד בתושבי העיר. לא ניתן לכך יד ולא נשתף פעולה עם הבל ההבלים הנ"ל".

מהעירייה נמסר בתגובה: "שוב עיתונכם עוסק ברכילות וסכסוכים כאחרון הצהובונים במקום להתעסק בעשייה חסרת התקדים שנעשית בעיר פתח־תקוה. לגופו של ענין, ראש העירייה ממוקד בעשייה למען התושבים בכל התחומים 24 שעות ביממה. כדאי שמי שאין לו מושג מהי עירייה או עבודה מוניציפלית ילמדו מהנסיון הרב ויעשו לקידום העיר ולא לקידומם האישי. מי שמחפש כבודה וסררה על חשבון הציבוריות - לא יהיה שותף לעשייה. בחברת הנהלת העיר, ענת זנזורי, יש אמון מלא ואנו עובדים בשיתוף פעולה לרווחת התושבים".