במסגרת חודש המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד המתקיים בחודש אוקטובר, יואר בית בניין העירייה בתאורה ורודה, וזאת בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן.

למי שרוצה לבוא ולצפות: טקס הארת הבניין יתקיים ביום חמישי, ה-3 באוקטובר, בשעה 7 בערב.

בית שיח נשים שהואר בשנה שעברה בוורוד. צילום: דוברות עיריית פ"ת

ראש העירייה רמי גרינברג: "הארת בית העירייה נעשית במטרה להעלות מודעות לנושא, לעודד נשים לדאוג לעצמן וללכת לבדיקת גילוי מוקדם המציל חיים. נקיים בעיר גם מגוון אירועים ופעילויות שמטרתם העלאת המודעות לנושא סרטן השד וחשיבות הבדיקה המוקדמת. מאחל לכולם ולכולן שנה טובה ובריאה".

מבצע "הקש בדלת" יתקיים ביום שני 28.10.19 בין השעות 16:00- 18:00 ויבוצע על ידי תלמידי תיכונים בעיר.

הקמת דוכן ״חודש המודעות לסרטן השד״ בשיתוף אגף חברה ונוער, יתקיים בימים ראשון עד שלישי  27-29.10.19 בין השעות 16:00 - 19:00 בכניסה לעירייה.

במהלך חודש אוקטובר יתקיימו פעילויות נוספות שיעסקו בנושא ויאפשרו זוויות נוספות של התמודדות וצמיחה ממשבר. הפעילויות ללא תשלום, ביוזמת יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות, מיועדות לתושבות ותושבי העיר, ומתקיימות בשיתוף שלובות ושלובים פתח תקוה:

ב-7/10 בשעה 19:30 תתקיים ההרצאה 'עד עצם היום הזה' של שרון איתן, מקימת 'שלובות' הארצי, המספרת בגילוי לב חושפני על ההתמודדות והדרך לעיצוב אישיותה. ההרצאה בבית שיח נשים (הרישום מראש דרך האתר והפייסבוק העירוני).

ב-30/10 בשעה 19:30 תתקיים ההרצאה 'בריאות ושמחת חיים', של ד"ר דינה אייזן על המקום של האופטימיות בתהליכי ריפוי. ההרצאה תתקיים באודיטוריום קריית המוזיאונים.

במהלך חודש אוקטובר תתקיים גם תערוכת צילומים של כעשר נשים המתמודדות עם מחלת הסרטן או התמודדו בעבר, בצירוף משפט העצמה בו הן מאמינות. כל זאת במטרה להגביר את המודעות לנושא. התערוכה בשיתוף מינהל התרבות, שלובות פתח תקוה ויועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות. פרטים על התערוכה בהמשך.

לפרטים נוספים לגבי ההרצאות יש לפנות לרחל אלון יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות, בטלפון  03-9113837. כל האירועים מיועדים לגברים ונשים.