צילום: פאביאן קולדורף

בשורה לתושבי פתח תקווה: מרפאת ילדים של קופת חולים כללית נפתחה השבוע בבית החולים שניידר. המרפאה, שתיקרא 'חמודי בשניידר' אמורה לתת מענה למחסור החמור של רופאי ילדים בעיר, עליו דיווחנו לאחרונה.

המרפאה הממוקמת בקומת הכניסה תפעל שישה ימים בשבוע, בשעות נרחבות המותאמות להורים לילדים צעירים. היתרון המרכזי שלה, נעוץ בעובדה שהשירות הרפואי יינתן על ידי שישה רופאים מומחים ברפואת ילדים ממרכז שניידר ובהם: ד"ר איתי ברגר, ד"ר גילת לבני, ד"ר מיכל נבו-שנקר, ד"ר פטריק שטפלר, ד"ר ליעד אבנרי וד"ר שירי רובין. חלק מהשירותים שינתנו במקום, הם בדיקות דם ורנטגן, שתשובותיהן ימסרו בתוך כשעה.

צילום: פאביאן קולדורף

"אנו שמחים לפתוח מרפאה חדשה אשר רותמת את כל היכולות הרפואיות והמקצועיות של כללית ומומחי שניידר לטובת ילדי פתח תקווה", אומר עידו לקס, מנהל מחוז דן פתח תקווה של כללית. "לקוחות המרפאה ייהנו מכל השירותים הרפואיים במקום אחד, תוך רתימת המקצועיות, הניסיון והתשתיות של שניידר לטובת שירות נגיש זמין ואיכותי ובמינימום מאמץ למטופלים".

לדברי ד"ר איתי ברגר, רופא בכיר במחלקת ילדים א' במרכז שניידר ומנהל מרפאת חמודי בשניידר "מדובר במרפאה יחידה מסוגה, המאפשרת קבלת שירות של רפואת קהילה על ידי רופאים מומחים ובכירים ממרכז שניידר. עבודת הרופאים תעשה בגישה קבוצתית, שתקנה לנו היכרות טובה ומעמיקה עם המטופלים ותאפשר לנו להיוועץ בינינו ועם יתר עמיתנו בשניידר, בעת הצורך. בנוסף, השקענו מחשבה רבה בהתאמת השירות לצרכים של הורים לילדים צעירים, הן מבחינת שעות הפעילות והן מבחינת ריכוז הפעולות הנדרשות, כמו צילומי רנטגן או בדיקות דם, במקום אחד".