פרופ' רענן שמיר. צילום: דוברות שניידר

מחקר חדש: המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, החל במחקר המיועד לילדים והינו המשך למחקר החדשני שנעשה במכון ויצמן בו נמצא כי תגובת הסוכר בגוף לאחר צריכת מזונות שונים הינה אישית ומתווכת על ידי חיידקי המעי.

חיידקי המעי בגוף אחראים על תפקוד כללי תקין, על הסיכון לתחלואה וגם על פירוק המזון. בגוף האדם נמצאים מיליארדי חיידקים מזנים שונים, ולכל אחד מאיתנו הרכב שונה של חיידקים כאלה. המחקר יבחן כיצד מזונות משפיעים על רמת הסוכר, וכן איך החיידקים משפיעים על רמת הסוכר בגוף הילדים.

בנוסף יבדוק המחקר, האם תזונה ים תיכונית עדיפה בילדים או שגם כאן, יש ילדים שיהנו מהדיאטה הים תיכונית ויש ילדים שיהנו מתפריט אחר. בהתאם לממצאים, תותאם לילדים תזונה אישית מומלצת. ההמלצות האישיות יעזרו לשמור על רמת סוכר מאוזנת בדם ולצמצם את השפעותיו השליליות הגורמות לתחושת רעב, עלייה במשקל, הגדלת הסיכון לסוכרת, יתר לחץ דם, כבד שומני, מחלות לב ועוד.

למחקר, המיועד לילדים, בנושא תזונה ים תיכונית מותאמת אישית, מחפשים במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד, ילדים בריאים בגילאי 6-9.

תהליך ההשתתפות כולל חיבור למד ניטור סוכר רציף, מתן דגימות דם, שתן וצואה של המשתתפים ומעקב במשך שבועיים.

פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון מסר ש"מחקר זה הוא ראשון מסוגו בעולם, וכפי שהמחקר במבוגרים שינה את התפיסה לגבי תזונה מותאמת אישית באוכלוסיה הבוגרת, אני מאמין שמחקר זה, ישנה את התפיסה של תזונת ילדים ויתרום לבריאות הילדים המשתתפים בטווח הקצר, ושל אוכלוסיית הילדים כולה בטווח הארוך".

לפרטים והרשמה למחקר ניתן לפנות לרעות קליין, מנהלת המחקרים במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד, בדוא"ל: reutkl@clalit.org.il או בטלפון 03-9253039.