האופה מבגדד. צילומים: מתן דויטש ואורי קידר

האופה מבגדד

כתובת: רחוב בן ציון גליס 30 (פינת שוולב), צמוד לאושר עד.

עוגת הגבינה המנצחת: אבי בלמס, מנהל הסניף, קובע חד משמעית כי מדובר ב'עוגת גן עדן'. "מדובר בעוגה שנראית על פניו אפויה לכל דבר, אבל היא נעשית באידוי בשיטת 'בן מארי', ולכן היא בתבנית אלומיניום".

מרכיבים עיקריים: "לא אכנס למתכונים, אבל בגדול מגבינה, שמנת מתוקה וכו'".

העוגה המבוקשת לשבועות: "כמובן שעוגת גן עדן. היא מובילה בכל סיטואציה ובכל חג. יש לה גם לקוחות קבועים שיעמידו אותי בבעיה אם היא תיגמר. יש לנו גם עוגת בראוניז שוקולד עם גבינה, שהטוויסט בחיבור בין השניים מקסים את הלקוחות".

מחיר: עוגת גן עדן נמצאת בימים אלו במבצע של 39 שקל. עוגת בראוניז שוקולד עם גבינה - 35 שקל במבצע.

מאפיית קציר חיטים

מאפיית קציר חיטים 

כתובת: בר כוכבא 11.

עוגת הגבינה המנצחת: הבעלים יורם מלול מסביר כי מדובר בעוגת גבינה אפויה: "היא הכי טובה, אבל יש לנו כאן מגוון עצום של עוגות גבינה".

מרכיבים עיקריים: "כל עוגות הגבינה אצלנו הן ללא קמח ומורכבות בעיקר מגבינה. העוגה האפויה מכילה גבינה, אבקת חלב, סוכר וביצים. יש לנו גם עוגות ללא סוכר, שלא מרגישים בחיסרון מרוב שהן טעימות".

העוגה המבוקשת לשבועות: "עוגת הגבינה האפויה. אבל יש גם דרישה לעוגות גבינה עם שמנת, גבינה עם אוכמניות, גבינה עם פסיפלורה ועוד טעמים רבים".

מחיר: "פס" של 700-800 גרם עולה 39 שקל. שתי עוגות ב־70 שקל.

קיורטוש

 קיורטוש

כתובת: בן ציון גליס 40.

עוגת הגבינה המנצחת: אבי, הבעלים: "העוגות שמנצחות כל השנה - עוגת שמרים עם ריקוטה, ועוגה עם ריקוטה ואוכמניות. מעבר לכך, יש עוד 10 סוגים של עוגות גבינה אפויות וקרות".

מרכיבים עיקריים: "הבסיס הוא 100 אחוז גבינה. יש מקומות ששמים מעט גבינה ומקציפים אותה. התוצאה היא שבעוגה יש הרבה אוויר. אצלנו אין דבר כזה. לצד הגבינה, כמובן, ביצים, חמאה וקמח".

העוגה המבוקשת לשבועות: "ראשית, אנשים באים עבור הקיורטוש שלנו – מנת הדגל של המקום. שנית, מוצר נוסף שמבוקש מאוד עכשיו הוא פלרינה סיציליאנה. מדובר במאפה איטלקי, פריך מאוד, במילוי קרם פטיסייר. זאת כמובן לצד עוגות גבינה עם בראוניז, לוטוס, עוגת גבינה נקייה, פירורים, ללא סוכר ועוד".

מחיר: 45-69 שקל.

מאפיית הבנים

מאפיית הבנים

כתובת: גד מכנס 4.

עוגת הגבינה המנצחת: יש שלוש כאלו: אפויה, אפויה עם תותים וגבינת שמנת.

מרכיבים עיקריים: עוגת גבינת שמנת מכילה גבינה לבנה, שמנת חמוצה, שמנת מתוקה, ביצים, סוכר, שוקולד לבן ועוד.

העוגה המבוקשת לשבועות: אלו שצויינו ועוגת גבינת פירורים. בכלל, לפני החג פותחים במקום פס של עשרות סוגי עוגות גבינה ואנשים קונים גם קישים ובלינצ'סים.

מחיר: בין 40-45 שקל לכ־700 גרם.

מאפיית מהדרין

מאפיית מהדרין

כתובת: גיסין 86.

עוגת הגבינה המנצחת: צביקה, אחראי החנות מספר: "יש לנו 15 סוגים של עוגות גבינה, ובהם עוגה עם פירות יער, פירורים, מקופלת וכו'. המנצחת, בעיניי, היא עוגת הגבינה עם אוכמניות. יש לה מרקם מדהים".

מרכיבים עיקריים: הקונדיטור הראשי במקום מפרט: "גבינה, חמאה, שמנת, קורנפלור, אבקת חלב וביצים".

העוגה המבוקשת לשבועות: "אצלנו יש דגש חזק על בריאות – עוגות ללא תוספת סוכר, לחמי מחמצת (תשעה סוגים שונים), עוגות ולחמניות מכוסמין. לקראת שבועות יש ביקוש גדול לטורטיות עם ירקות ברוטב סצ'ואן, פוקצ'ות עם מנה מוגברת של גבינה. בשנה שעברה הכנתי חלה בצורת לוחות הברית, במיוחד לשבועות, ורבים ביקשו אותה. גם השנה תהיה לנו. אבל הכוכבים של שבועות הם הקינוחים – עוגות גבינה משפחתיות ואישיות, טראפלסוכו'".

מחיר: 35-40 שקל.

מאפה צרפתי דהרי

מאפה צרפתי דהרי 

כתובת: רוטשילד 77.

עוגת הגבינה המנצחת: מוטי לוי, מנהל הסניף: "עוגת גבינה אפויה".

מרכיבים: "לא אומר את כל המרכיבים, אבל היא מכילה גבינה אמיתית וביצים. כמעט ואין עוגות בלי ביצים" .

העוגה המבוקשת לשבועות: "יש תחרות בין האפויה לגבינה עם הפירורים. יש לנו גם גבינה אפויה עם תותים. לקראת החג אנחנו מוכרים עוד מגוון רחב של עוגות גבינה עם ריבת חלב, שוקולד ועוד".

מחיר: 39 שקל ומעלה לעוגת גבינה אפויה, תלוי במשקל. 59 שקל לעוגת גבינה אפויה עם תותים.