ישראל בר און. צילום: ריאן

שם: ישראל בר און.

גיל: 30.

מגורים? "בשכונת עין גנים".

מקצוע? "מוזיקאי ויוצר".

מדוע בחרת במקצוע הזה? "צריך לשאול את המקצוע. למען האמת, הוא שבחר אותי עד כמה שזה נשמע קלישאתי. את הפזמון של 'אז נרים כוס יין' שזכה ב'כוכב נולד' כתבתי כבר בגיל 18.5, אז בקטע הזה אני בר מזל. מגיל צעיר מאוד אני יודע את התשובה לשאלה מה תעשה כשתהיה גדול".

כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "ארבע שנים. במקור אני מבאר שבע".

מה הפינה האהובה עליך בעיר? "ברחוב רוטשילד 150 יש קיוסק־בר. בין יתר עיסוקיי אני עובד במקום הזה ואוהב אותו כי הוא מאפשר לי להכיר את האנשים שבאים לקנות ארטיק, לשבת לבירה עם חברים או אפילו סתם להגיד שלום. המקום יוצר אצלי הרגשה 'קהילתית' ואמיתית מאוד. יש בו משהו שגורם לי להרגיש שייכות, כאילו אני גר בעיר הרבה יותר מארבע שנים. בזמן האחרון צילמו עליי סרט דוקומנטרי בשם 'שובו של כוכב' ובמסגרתו תיעדו אותי בזמן העבודה. לא מדובר בתיעוד טכני שלה, אלא במשמעות הנוספת ובמקרים שמתרחשים מחוץ לעבודה עצמה. האינטראקציה עם האנשים, התגובות האוהדות והפרגונים ־ כל אלה נותנים לי את הדלק להמשיך במסע שלי לחזור אל קדמת הבמה".

מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? "בזמן האחרון התחלתי לעבוד ולנגן עם ילדים בבתי ספר במסגרת פרויקט חינוכי של העירייה. בלי ספק אני מרגיש שזה אחד הדברים המשמעותיים שאני עושה בחיים עכשיו. זאת פעילות מעשירה ומספקת מאוד. אנשים לא מבינים את זה עד שהם מנסים בעצמם. אני שמח שניתנה לי ההזדמנות לתרום לקהילה דרך המוזיקה, זה באמת משהו שאני לא לוקח כמובן מאליו בכלל. תמיד מרגש לעשות טוב בדרכים שאתה אוהב".

מה היית רוצה לשנות בעיר? "דברים בנאליים שכל תושב רוצה מן הסתם: יותר ניקיון ברחובות, עוד גנים ציבוריים ואירועי תרבות. לא דברים מסובכים מדי".

מה חסר לך בעיר? "עדכונים שוטפים לתושבים בנוגע לכל מה שקורה בעיר, כמו בערים אחרות. בעידן הרשתות החברתיות זה מתבקש. גם בנושא של סביבה. אני חושב שפתח־תקוה צריכה לצעוד קדימה ולשתול הרבה עצים שיטילו צל. אוגוסט בישראל הוא בעיה לא קלה: 40 מעלות בצל ־ ואין צל".

מה מעצבן אותך במיוחד בעיר? "הסטיגמה שאין מה לעשות בפתח־תקוה. כבר הרבה זמן שהיא לא נכונה. בכלל, אני לא חושב שיש עוד עיר שיש בה כל כך הרבה מקומות בילוי מכל הסוגים וגם מקומות חנייה לידם. פתח־תקוה ממש לא מוערכת מספיק".

מה מיוחד בעיר לדעתך? "מיוחד בעיניי שבשקט־בשקט התפתחה פה סצנה מוזיקלית והולידה אמנים ויוצרים כמו נצ'ינצ' וטונה. טוב נו, וגם מספר בתי החולים. נראה לי שאנחנו משאירים אבק לכל השאר".

איך היית מתאר את העיר במשפט? "הכוכב (העולה) של מחוז גוש דן".