צילום: ליאור גייניס

ביום רביעי 17.10 בשעה 9:30 יתקיים יריד בייבי שיק נטורל במרכז רום באם המושבות. בייבי שיק נטורל הוא יריד נודד המיועד לאמהות בחופשת לידה ולהורים בגישה הטבעית, אשר יתקיים זו הפעם השנייה בתוך פחות משנה בפתח תקוה. "הבנו שיש כאן ביקוש ממש גדול" מסבירה מאיה פורר, אחת משמונה יוזמות היריד. "ביריד הקודם שקיימנו בפתח תקוה, הגיעו אמהות אפילו מירושלים. לכן הפעם החלטנו לקיים את היריד במקום גדול ומרווח יותר, לטובת המבקרים והמבקרות".

איך קמה היוזמה לקיים יריד מסוג זה?

"אנחנו שמונה נשים עצמאיות, שמגיעות מעולם ההורות והתינוקות. לכל אחת מאיתנו הייחוד שלה, אבל המשותף לכולנו הוא שאנחנו דוגלות בגישה טבעית ואקולוגית. למעשה הבנו שקיים צורך של אמהות, שמחפשות גישה קצת אחרת, יותר טבעית, ובהתאם לכך הקמנו את היריד המתבסס כולו על גישה זו. ואכן כבר מהפעם הראשונה היריד היה הצלחה מסחררת. מכל עבר הגיעו תגובות מפרגנות ומחממות את הלב. מאז כבר שמונה חודשים שהיריד נודד ברחבי הארץ".

מאיה מסבירה כי היתה זו דווקא חברתה ללימודי הדרכת הנקה, שלמעשה יצרה את החיבור הראשוני לפתח תקוה, עוד ביריד הקודם "מירי פבזנר, שתעביר את אחת ההפעלות, ואני למדנו יחד לפני ארבע שנים ומאז אנחנו בקשר מאוד טוב. מירי היא בעצם זו שהביאה אותנו לכאן".

צילום: לין ממרם

מירי, למה דווקא בפתח תקוה?

"רציתי להביא את היריד לשכונה שלנו, גם כי יש כאן הרבה מאוד משפחות צעירות. ובעיקר מכיוון שמאוד התחברתי לרוח של היריד, שנותן דגש על הגישה הטבעית. בנוסף, שמתי לב שיש אמנם היצע רחב של פעילויות למשפחות צעירות, אבל דווקא פעילויות מהסגנון הזה, שמאוד מגבשות בפן הקהילתי, אין מספיק. אחרי שביריד הקודם ראינו שהיתה היענות מטורפת, הרבה מעבר למצופה, הבנו שקלענו לטעם של תושבי השכונה והחלטנו לקיים את היריד פעם נוספת".

מה נוכל לראות ביריד הקרוב?

"ההרכב הייחודי של היריד משלב דוכנים קבועים, דוכנים מקומיים ופעילויות חינמיות של נשות מקצוע מובילות בתחומן. בין הדוכנים הקבועים ניתן למצוא דוכן של חיתולי בד רב פעמיים, בגדי הנקה והריון, מוצרי קוסמטיקה טבעיים, מנשאים לתינוקות ועוד. ביריד הקרוב יצטרפו אלינו שתי הפעלות וארבעה דוכנים".