יוסי וסוניה באגם ראש העין. צילום: אריאל גולן

אנשים טובים באמצע הדרך: עיר שלמה התגייסה לארגן את חתונתם של יוסי וסוניה, זוג ערירי המתגורר בהוסטל "תפארת עלומים" בראש העין. השבוע זה קרה.

"הביטוי 'הרבה שותפים להצלחות' לא יכול להיות יותר מדוייק", אומר אריאל גולן, אחראי מערך הדיור של אנשים עם צרכים מיוחדים בראש העין. "מדובר בשני דיירים עם סיפור חיים מרתק ובאמת יוצא דופן ולאחר שנים של חלום להתחתן כדת וכדין לבסוף זה קרה".

החתונה. צילום: באדיבות צוות ההוסטל

יוסי (57) וסוניה (64), דיירים ותיקים בהוסטל, נמצאים בקשר רומנטי קרוב לעשרים שנה. ביום שלישי האחרון מיסדו השניים את הקשר הזוגי ובאו בברית הנישואין בבית מורשת יהדות תימן. גולן, שמכיר את בני הזוג מקרוב, מסביר כי "בשנים האחרונות שניהם סירבו בכל תוקף למסיבת חתונה או טקס אלטרנטיבי והתעקשו על חתונה יהודית עם רב וחופה, שמלה וטבעות".

אך למרות הרצון, הדרך עד לחתונת החלומות לא היתה פשוטה וכללה בין היתר מאמצים להוכיח את יהדות השניים. גולן מציין כי מדובר על סיפור אהבה מיוחד, בעוד לכל אחד מבני הזוג סיפור חיים מרתק לא פחות. "סוניה עלתה מלטביה יחד עם אביה ובתה. אך כאשר אביה נפטר, הרשויות לקחו את בתה ממנה", מספר גולן. "במשך שלושים שנה היא האמינה שבתה חיה וחיפשה אחריה, לפני שנה הבת אותרה ונוצר עימה קשר מחודש" הוא מספר.

רכב החתונה המקושט. צילום: אריאל גולן

במקביל גולן מספר כי גם ליוסי סיפור חיים לא שגרתי. "יוסי אמנם יליד ישראל, אך כשהיה בן ארבע בלבד ננטש על ידי אביו. רשויות הרווחה מצאו אותו ברחוב יום אחד, כאשר חיפש אוכל עבור אימו. כעבור שנים ולמרות שאין לו משפחה משל עצמו, הצליח יוסי למצוא לעצמו 'משפחה מאמצת' מראש העין ושמר על כך בסוד כמוס קרוב ל-20 שנה, מחשש שמשהו יטרפד את הקשר".

גולן מציין כי הודות לארגון צוהר ולאחר מאמצים רבים, זכו השניים לאישור יהדותם והשבוע, בשעה טובה ומוצלחת, עמדו תחת חופה וקידושין. "היה אירוע מרגש ומיוחד בצורה בלתי רגילה. כל החתונה, למעט האוכל, נתרמה על ידי אנשים טובים ששמעו על החתונה - מהמאפרת, ההזמנות הבגדים, העיצוב, הצלם, הדיג'יי ואפילו האמנים שהופיעו בהתנדבות, בהם: ישי לפידות, ציון גולן ויואב יצחק", משחזר גולן. "לחתונה הוזמנו כל דיירי ההוסטלים בראש העין, סך הכל כשישים דיירים, אנשי הצוות כמובן, בכירים במשרד הרווחה, ראש העיר, משפחה מצומצמת של סוניה וכמה קרובים מהמשפחה המאמצת של יוסי".

צילום: אריאל גולן

גולן מסכם ומסביר כי דבר לא היה קורה לולא האנשים הטובים שבדרך. "אני רוצה להודות לכל הצדיקים שנרתמו ותרמו את הידע והמקצועיות שלהם לטובת האירוע. אני מאושר על הזכות שנפלה בחלקי להיות חלק מפרוייקט כל כך מרגש ומיוחד ורוצה לאחל לזוג המקסים הרבה שנות שמחה בריאות וזוגיות יפה ומתוקה", הוא מסכם.

צילום: אריאל גולן