מערכות חשמל חדשות במגרשים | צילום: עירית פ"ת

השבוע החל פרויקט התקנת מערכת לחיסכון באנרגיה במגרשי הספורט ברחבי פתח תקוה, בהובלת אגף הספורט בעירייה.

המגרשים שבהם הותקנה המערכת, הם בבתי הספר: אריק איינשטיין, בר לב ועוזי חיטמן. היא צפויה להיכנס לשימוש בשבועיים הקרובים גם במגרשים שבתחומי בתי הספר ברנר, אהוד מנור, פיינשטיין, חיים חפר, נעמי שמר וכן בשכונת עין גנים, נווה דקלים ובמגרש הכדורסל נקש בכפר גנים. מיד לאחר מכן, תותקן המערכת לחסכון באנרגיה בכל המגרשים בעיר.

המערכת המבוססת שעון אסטרונומי, יודעת לאפיין את זמן השקיעה והזריחה בכל יום על פי חישובי נ.צ. אופן פעילות המערכת הוא שבכל יום, חצי שעה לפני השקיעה, נכנסת המערכת למצב המתנה עד ללחיצתם של המשתמשים במגרש על כפתור ההפעלה (אור ירוק - דולק).

מערכות חשמל חדשות במגרשים | צילום: עירית פ"ת

לחיצה על הלחצן מדליקה את התאורה למשך 90 דק'. רבע שעה לפני הזמן הקצוב, המערכת תדליק אור אדום ותשמיע צפצוף למשתמשי המגרש כי התאורה תכבה בקרוב. החל מרגע זה יהיה ניתן להאריך את משך התאורה בפעימות של 45 דקות או עד שעת הכיבוי שהוגדרה.

פעילות המערכת תחסוך בחשמל ובלאי מתמשך על ידי כך שהתאורה תופעל רק אם אכן ישתמשו במגרש ולא סתם כך. כמו כן, החיסכון יבוא לידי ביטוי גם בימים גשומים, חגים ומקרים נוספים שאין צורך להדליק את תאורת המגרש. יש לציין כי מערכת דומה מותקנת על ידי מע"צ בכל הכבישים הראשיים במדינת ישראל.

מערכות חשמל חדשות במגרשים | צילום: עירית פ"ת

ראש העיר רמי גרינברג: "במסגרת ההתייעלות העירונית אותה אני מקדם בכל התחומים, קיים צורך בחיסכון המשאבים העירוניים, לרבות בהוצאות החשמל. חשוב לציין כי בעזרת המערכת הזו - לא תפגע הפעילות השוטפת במגרשים והיא תמשך כסדרה עם מינימום הוצאות. מדובר ביוזמה אשר תחסוך מאות אלפי שקלים מסך התקציב העירוני."