* שם: הרב ניצן ברגר.

* גיל: 36.

* מצב משפחתי: "נשוי ואב לחמישה".

* מגורים: בשכונת הדר גנים".

* מקצוע: "אני ראש הישיבה התיכונית אמי"ת כפר גנים".

הרב ניצן ברגר. צילום: ריאן

* מדוע בחרת במקצוע הזה? "בחרתי לעסוק בחינוך מכיוון שזה המקצוע החשוב, המהנה והמספק ביותר. הרגשת השליחות נוכחת יום־יום, והקשר הקרוב עם בני הנוער משמעותי עד מאוד".

* כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "עשר שנים. הגענו לכאן מאלון שבות שבגוש עציון".

* מה הפינה האהובה עליך בעיר? "ישיבת אמי"ת בכפר גנים כמובן, מקום שהוא משפחה, שמחנך לאמונה מתוך אמון מלא בתלמידים, לאחריות ולאהבת ה', העם והארץ. מדובר במוסד חינוך שכל הבאים בשעריו, אם אלה אנשי הצוות ואם אלה התלמידים, עושים זאת בשמחה וגאים להשתייך אליו גם לאחר סיום לימודיהם. הישיבה נושאת בגאון את דגל שילובם של תלמידים ממגוון אוכלוסיות". 

* מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? "יש רבות ואשתף בשתיים: לפני כחודשיים זכינו להכניס לישיבה ספר תורה לעילוי נשמת בוגר יקר שלנו שנפטר לפני כשנה, הלל אהרוני ז"ל. הוא למד במסגרת החינוך המיוחד והשתלב באופן מלא מבחינה חברתית. בהכנסת ספר התורה צעדנו בתהלוכה מרשימה ומרגשת ברחבי כפר גנים והרגשנו חיבור של הקהילה עם הישיבה. דמותו הטובה של הלל ז"ל מאירה את דרכנו.

"חוויה אחרת מתרחשת בכל חג ערב חג השבועות, אז נאספים בישיבה כל החניכים והחניכות של תנועת בני עקיבא בעיר ללימוד תורה במשך כל הלילה ול'תיקון ליל שבועות'. קשה לתאר את האווירה המיוחדת, אפופת ההוד הזאת. בתי המדרש בישיבה מלאים מפה לפה בנערים ונערות שהגיעו להקשיב, לשמוע וללמוד בלי שיש מבחן להגיש בסוף. זאת המשמעות העמוקה של 'בית חינוך כמשפחה'".

* מה היית רוצה לשנות בעיר? "הייתי שמח ליצור שיתופי פעולה בין גופים גדולים הפועלים פה כמו חברות שעוסקות בתחומים שונים, מפעלים, בתי חולים, שיתופי פעולה שמזמינים יצירתיות ומעמידים אתגרים אשר יתרמו רבות למשתתפים. בהבנה שהקרבה הגאוגרפית מזמינה ומזמנת טמונה ברכה רבה ובשורה גדולה".

* מה חסר לך בעיר? "בתי מדרש קהילתיים לנוער כמו 'עלה הדס' בשכונת הדר גנים. אמנם בשנה האחרונה התפתחו ניצנים של בתי מדרש בכפר גנים ובכפר אברהם, אבל הייתי שמח להעצים גם בתוכן ובתקציבים כדי שהם יהיו מקום זמין, מזמין ומאדיר תורה לבני הנוער לשיעורים, לחברותות וללימוד עצמי בשעות הפנאי ובסופי שבוע".

* מה מרגיז אותך במיוחד בעיר? "מטבעי אני משתדל מאוד שלא להתרגז בקלות, ולכן מתקשה לחשוב על דבר שממש מרגיז אותי בעיר או בכלל".

* מה מיוחד בעיר לדעתך? "המרקם האנושי. אנו זוכים לגור בשכנות טובה עם מגוון אוכלוסיות, אמונות ודעות. ממש 'כלל ישראל' שיוצר את האחדות שלנו. אני מרגיש שיש כבוד והערכה הדדיים בין הקהילות השונות, ולעתים קרובות נוצרים שיתופי פעולה מפרים ומרעננים. למשל, אנחנו בישיבה מקפידים ליזום פגישות של תלמידינו עם תלמידי בתי הספר הממלכתיים בעיר כמה פעמים בשנה ובהם אנחנו משוחחים ולומדים, והם מעצימים את הרגשת האחדות".

* איך היית מתאר את העיר במשפט? "פתח של תקווה גדולה לציבור הרחב, לבני הנוער ולדורות הבאים".