צילום: יעקב אברמוביץ

"מחאת השומרים" במתחמי גני הילדים נמשכת ומתרחבת. ביום שישי האחרון (10.5) השביתו הורים משכונות כפר גנים ג' ונווה גן שלושה מתחמי גנים נוספים: מתחמי נקאש וחגין בכפר גנים ג', ומתחם אהרון כצנלסון בנווה גן. במטה ההורים להחזרת השומרים מדווחים כי בהשבתה נטלו חלק כ-240 ילדים, ובמסגרתה החלו הלימודים בשעת 9:00 בבוקר. במטה המאבק מציינים כי עוד כ-480 הורים הביעו את תמיכתם במהלך, ובדרישה להשיב את השומרים לפתחי מתחמי הגנים.

בסיכומו של השבוע השני למחאת ההורים התקיימו עד כה שלושה ימי השבתה, בשכונות אם המושבות, כפר גנים ג' ונווה גן. כ-950 ילדים נטלו חלק בהשבתות, וכ-1,900 הורים  מתשעה מתחמי גנים הביעו את תמיכתם במחאה.

כזכור, המחאה התעוררה לאור ביטול השמירה בפתח מתחמי הגנים הגדולים, החלטה שיושמה לפני היציאה לחופשת הפסח, והפעלת מערך אלטרנטיבי של אנשי ביטחון ניידים המסיירים בין הגנים. בעקבות פגישת חירום שכינסו נציגי הורים במתחמים הגדולים ערב חג הפסח הוחלט על יציאה למאבק נגד ההחלטה מיד לאחר החופשה, תוך דרישה להחזיר את השומרים לפתחי המתחמים.

למעשה, זו פעם ראשונה במסגרת "מחאת השומרים", שהחלה מיד בתום חופשת הפסח, שהמחאה יוצאת מגבולות שכונת אם המושבות, ומתרחבת לשכונות נוספות בעיר. במסגרת המהלך ההורים הודיעו על הקמה של מטה כלל עירוני, שיפעל בשיתוף פעולה בין הורים מכלל השכונות בעיר, על מנת להשיב את השומרים למתחמי הגנים.

בפוסט פייסבוק שהפיץ מטה המאבק לקראת ההשבתה נכתב כי: "אנו מודיעים על הרחבת השבתות המחאה לשכונות כפר גנים ג' ונווה גן, ועל הקמת מטה פעולה עירוני למען השבת השומרים למתחמים. המצוקות שנגרמו להורים בעקבות הסרת השמירה הן לא עניין פרטי של אף אחד, אף מתחם או אף שכונה – אלא זו מצוקה שנקלענו אליה הורים מכול רחבי העיר, שרואים איך בבת אחת נפגעו תחושות הביטחון שלהם בכול הנוגע לדבר היקר להם ביותר – הילדים".

הורה לילד במתחם חגין בשכונת כפר גנים ג' ציין כי "הורים אצלנו במתחם נענו לקריאה להשבתה כי הם הבינו שבדרך זו הם מביעים את דרישתם לקבל את רמת הביטחון הטובה ביותר עבור ילדיהם, ושהדרך לקבל חזרה את השומר לפתח מתחם הגן היא על ידי הצטרפות למאבק של הורים מכול רחבי העיר השותפים לדרישה זו".

יעקב אברמוביץ, דובר מטה ההורים העירוני להחזרת השומרים, ואב לילד במתחם הגנים זיכרון יעקב שבשכונת אם המושבות הוותיקה, מסר כי "ההשבתה מוכיחה לכול מקבלי ההחלטות שאין הבדל בין הורים בעיר הזאת. הורים רבים מכול רחבי העיר, מכול השכונות בעיר, שותפים לבקשה אחת ויחידה – החזרת השומרים למתחמי הגנים, והם מתארגנים על מנת להשיג את מבוקשם. אסור שיהיה אפילו הורה אחד בעיר הזו שלא יוכל לישון בלילה מדאגה לביטחון ילדיו, או ללכת לעבודה בתחושות של חשש וחוסר ביטחון. הקריאה שלנו לראש העיר היא למצוא את הפתרון הראוי כדי שיתאפשר להחזיר את השומרים למתחמי הגנים, ולהחזיר להורים את תחושת הביטחון".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "ראש העיר ואנשי הבטחון בקשר עם ההורים, וקיימו סיורים בכל המתחמים על מנת לבדוק שיש מענה מצויין בנוגע לאבטחה. סיירת הבטחון מוכיחה את עצמה כל יום מחדש ובכל יום היא מטפלת בארועים בטחוניים רבים שבעבר לא היה ידוע עליהם.

בעבר 85% מילדים העיר היו מופקרים והיום כולם זוכים להגנה נרחבת ומקיפה ובנוסף הנחה ראש העיר שדרוג באלמנטים בטחוניים טכנולוגיים בכל הגנים דבר שלא היה קיים בעבר. רוב מוחלט של ההורים תומך במהלך שוויוני והצודק, וגם רוב ההורים שהורגלו לסדרן בכניסה לגן, רואים את השינוי. אנו עומדים בקשר עם ההורים ובוחנים יום יום שעה שעה לתת מענה טוב ביותר לאבטחת גני ילדים כפי שקיים בכל הערים בארץ".