* שם: ברוך רובין.

* גיל: 37.

* מצב משפחתי? "רווק".

* מגורים? "במרכז העיר". 

* מקצוע? "אני מחנך ומורה מקצועי בבית ספר יסודי".

ברוך רובין. צילום: ריאן

* מדוע בחרת במקצוע הזה? "בחרתי במקצוע הרבה בזכות התנדבות שעשיתי כשלמדתי בחטיבת הביניים. יצאתי לקורס מד"צים (מדריכים צעירים) בכיתה ט', ולאחר מכן המשכתי כמד"ץ במשך ארבע שנים בערך בתפקיד רכז נוער ומנהל בית נוער. לאחר תקופה קצרה שבה עברתי לעסוק בתחום אחר החינוך עורר בי געגוע רב, והרצון שלי לתרום ולעשות למען העתיד של המדינה החזיר אותי אליו – הפעם בכובע של מחנך ומורה במסגרת החינוך הפורמלי. במקביל לעבודה בתחום, ולמען חיזוק הרגשת הקרבה מצד אחד והפדגוגיה מצד אחר, פתחתי ערוץ יוטיוב (Barooch TV) כדי שתלמידים שלא היו מרוכזים או לא הספיקו להעתיק בשיעור יוכלו ללמוד את עיקרי השיעור גם בשעות אחר הצהריים או לפני מבחן".

* כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "מיום הולדתי".

* מה הפינה האהובה עליך בעיר? "יש פינות רבות, כמו מרכז העיר, שכונת ילדותי, אבל בחרתי בחורשת האיקליפטוסים בשל הקרבה שלה לאצטדיון הישן שבו העברתי את מיטב השבתות שלי במשחקי הפועל פתח־תקוה שאני אוהד עד היום. הריסת האצטדיון שהיה בית לרבים ממכריי גרמה לי לחזור לנקודה הזאת".

* מה היית רוצה לשנות בעיר? "הרבה דברים. קודם כול לשנות ולבנות מחדש את מרכז העיר. הלב הפועם של העיר זקוק לריענון, לניקיון ולהחזרת הצביון של פעם. הייתי שמח אם כל מרכז העיר היה הופך לאזור ללא תנועת כלי רכב ולמדרחוב גדול שבו יהיו בתי קפה ופאבים לתושבי העיר. הייתי רוצה לבנות קריית ספורט סמוך לאצטדיון המושבה שיהיו בה למשל בריכה לכל מקצועות השחייה ומגרש לאתלטיקה".

* מה חסר לך בעיר? "הייתי שמח אם היו דואגים לשימור אתרים היסטוריים כמו שנעשה היום חלקית ולשיפוץ של השכונות הישנות בעיר. גם חסרים לי ניקיון ותאורה באזורים מסוימים במרכז העיר. הייתי רוצה לראות יותר מסלולי אופניים והליכה לרווחת התושבים".

* מה מרגיז אותך במיוחד בעיר? "הפקקים. הכבישים במרכז העיר במצב לא טוב, וחלק מהתשתיות שם לקויות וחסרות. הייתי רוצה שהדברים ישופרו לקראת העתיד".

* מה מיוחד בעיר לטעמך? "הקרבה בין האנשים. אצלנו בבית הכנסת הטריפוליטאי יש איחוד מרגש בין פרסים, תימנים, מרוקאים ועיראקים. כולם מכבדים זה את זה, וזאת גם האווירה בעיר בדרך כלל. דבר נוסף הוא ההשקעה בתחום החינוך הבלתי פורמלי. כשהייתי נער היה מספר רב של בתי נוער בעיר שפעלו בשעות אחר הצהריים. למיטב הבנתי, מנסים להחזיר את זה גם היום, ואני שמח מאוד על כך".

* איך היית מתאר את העיר במשפט? "פתח־תקוה היא העיר הטובה בישראל, עיר שכיף לחיות בה, שכיף לטייל בה וכיף להתגורר בה".