ביום שישי, 20 ביולי 2018, נפגע אביב לוי ז"ל משכונת אם המושבות בפתח תקוה מכדור שירה לעברו צלף במהלך סיור על גבול עזה. מותו נקבע במקום, שבועיים לפני שהיה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-21. אביב היה ההרוג הראשון מאש החמאס אחרי מבצע צוק איתן. השבוע יצאו הוריו, פרי ויעקב, לגבול הרצועה אל המקום שבו נגדעו חייו של בנם. התלווה אליהם כתב חדשות כאן 11, משה שטיינמץ.

בכתבה  מובא סיפורו של אביב לוי, ההרוג הראשון מאש חמאס אחרי מבצע צוק איתן. ביום שישי, 20 ביולי 2018,  שלושה חודשים לפני שחרורו, נפגע אביב מכדור שירה לעברו צלף במהלך סיור על גבול עזה. מותו נקבע במקום. שבועיים לאחר מכן הוא היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-21. משה שטיינמץ ייצא עם הוריו של אביב לגבול הרצועה אל המקום בו נגדעו חייו של בנם.

"אני רוצה לבקש מאביב סליחה שלא הייתי שם ברגעים האחרונים שלו, לחבק ולנשק אותו", אמרה אמו פרי בדמעות כשהגיעה למקום. "הייתי יכולה לנסות אולי לעשות משהו. זה קורע לי את הלב".

האירוע התרחש כאמור ביום שישי, בעיצומן של ההכנות לשבת, כאשר בני משפחתו טיילו הרחק בחו"ל. לכאורה, היה זה עוד יום שגרתי של התפרעות על גדר המערכת, אלא שירי בודד של צלף טרוריסט מהחמאס הפך בין רגע אירוע בטחוני שגרתי, לטרגדיה עבור בני משפחת לוי ועבור מדינה שלמה שאיבדה את אחד מטובי בניה.

אביב לוי ז"ל

אביב לוי, בן למשפחה ערכית ושורשית, המתגוררת בשכונת אם המושבות, התנדב לשרת ביחידה קרבית. הוא פיקד על אין ספור אירועים ביטחוניים תחת אש וסיכון חיים כשהוא חשוף בשדה הקרב. כל רגע חייו וחיי חבריו תלויים על חוט השערה. אביב פיקד באומץ לב על משימות מסוכנות באחד המקומות המתעתעים שיש בארצנו.

אין בכוחן של מילים להכיל את עוצמת הכאב שנפל בחלקה של משפחת לוי ברגע אחד קטלני שהגיע בשריקת כדור בודד וגרם לאובדן כזה. אין מילים שמסוגלות להכיל את התדהמה של בני המשפחה עם קבלת ההודעה המרה. אנו רק יכולים לחבק ולבכות יחד עם בני משפחת לוי, לחבק חזק ולנסות להבין את הבלתי נתפס.

הוא הותיר אחריו את  הוריו, פרי ויעקב, אחיו, אורין לוחם בן 19, נוי בת 15 ודן בן 4.5.

אחותו נוי כתבה והלחינה שיר מרגש לזכרו של אביב לוי ז"ל וביקשה לשתף כדי להנציח אותו.

יהי זכרו ברוך.

הכתבה המלאה תשודר הערב בחדשות כאן 11.

יעקב ופרי לוי. צילום: חדשות כאן 11