צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

לידיעת ההורים: אין צורך לקחת יום חופש בל"ג בעומר (23.5) – לילדים יש צהרון. בפגישה שהתקיימה לאחרונה בלשכת מ"מ רה"ע וראש מינהל החינוך רון כץ יחד עם נציגי ועד ההורים המרכזי ומנהלי הצהרונים, התקבלה החלטה לפיה בל"ג בעומר יתקיים יום פעילות ארוך (בין השעות 8:00-16:00) בצהרוני גני הילדים בעיר, במקום יום חופש כמתוכנן.

הדיון בנושא וההחלטה שהתקבלה נעשתה בעקבות פניית נציגי ועד ההורים המרכזי אשר ביקש כי יתקיים יום צהרון בל"ג בעומר. ראש מינהל החינוך פנה לצהרונים ואלו עשו מאמץ מיוחד, כדי לאפשר קיום יום לימודים, על אף הקושי הכרוך בהפעלת יום נוסף שלא תוכנן מראש.

"בתחילת השנה הופץ לוח חופשות לבתי הספר והגנים ובו נכתב כי בל״ג בעומר לא יהיה צהרון" מסבירה אנה נבות, יו"ר ועד ההורים העירוני "הועד לא הסכים לוותר על יום החופש ובפגישה עם ראש מנהל החינוך ביקשנו להשוות לימי הצהרון בבתי הספר. לאחר מאמצים רבים נענו במינהל החינוך לבקשתנו לקיים יום פעילות נוסף".

"זוהי בשורה משמעותית להורים!" מוסיף כץ "אנו ממשיכים לעבוד במלוא המרץ ולעשות מאמצים לטובת שיפור השירות להורים ולילדים. בל"ג בעומר רוב ההורים עובדים והקושי הכרוך ביום חופש במועד זה הינו רב. אני מודה לצוות לוין ולכל אנשי הצוות על המאמץ ושיתוף הפעולה, ומודה לוועד ההורים העירוני על העשייה המשותפת למען ההורים וילדי העיר".

יש לציין כי יום זה יהיה ללא תשלום נוסף והוא יקוזז מכספי ההחזר של צהרון פסח. הצהרון מיועד אך ורק לילדים שלומדים בצהרון כל השנה. הפעילות תהיה בין השעות 16.00-8.00 כמו בבתי הספר.