שם: ברק סמוליאר.

גיל: 33.

מצב משפחתי? "נשוי ואב לילד".

מגורים? "במרכז העיר".

מקצוע? "רואה חשבון".

ברק סמוליאר. צילום: ריאן

מדוע בחרת במקצוע הזה? "הייתי בקיא במגוון תחומים, אבל לא בפיננסים. מעולם לא היה לי שום בסיס בנושא ולכן הייתי סקרן להעשיר את הידע שלי דווקא בתחום הזה".

כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "כבר 26 שנים".

מה הפינה האהובה עליך בעיר שגם בחרת להצטלם בה? "בחרתי להצטלם בגינת הכלבים מכיוון שהיא המקום הקבוע שאני מבקר בו בכל ערב לאחר עוד יום עבודה. אני יכול לשבת על ספסל מתחת לעץ ולהרהר ביום שעבר. זה המקום שנותן לי את ההזדמנות לבלות בחברת עצמי ־ אם אני רוצה להתבודד או לטלפן למכרים. לפעמים אני רוצה להתייעץ או לדבר עם השכנים, אם ברצוני להתיידד איתם. וכמובן, חברי הטוב ביותר, לאקי, יכול לפרוק אנרגיות במשחק עם כלבים אחרים אחרי שהוא חיכה לי בבית כל היום (רק חבל שהוא נובח ובבת אחת הורס את כל הכיף, אבל עדיף כלב נובח ממיילל)".

מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? "אין משהו יוצא דופן, אבל יש לי מסורת של משחקי קטרגל. כבר 15 שנים שאני משחק אחת לשבוע עם חברי ילדות במגרש הכדורגל של עמל ב'. מבחינתי, זאת חוויה בפני עצמה. במגרש הכדורגל הזה גדלנו. חלק עזבו את העיר וחלק כבר לא כשירים לשחק, אבל עדיין כולם ממשיכים את המסורת. אני מקווה שנוכל להמשיך להיפגש כך עוד הרבה שנים, רק חבל שבזמן האחרון העירייה החליטה לכבות לנו את האורות, ואנו נאלצים לנדוד למגרשים סמוכים".

מה היית רוצה לשנות בעיר? "הייתי מאמץ את 'המודל התל אביבי' ומשפר את אפשרויות הניוד ברחבי העיר. ההשקעה יכולה לבוא לידי ביטוי בהקצאת נתיבים לתחבורה הציבורית, בסלילת שבילים ייעודיים לאופניים ובפיזור של קורקינטים חשמליים ברחבי העיר. גם הייתי מעודד יותר צעירים לעבור לגור כאן. אמנם העיר התקדמה מבחינת מקומות בילוי ויותר זוגות צעירים עוברים לגור כאן, אבל עדיין חסר פה דור צעיר".

מה חסר לך בעיר? "ריאה ירוקה בתוך העיר התעשייתית שלנו. איזשהו מרחב ירוק שיש בו שטחים גדולים ואפשר לרוץ בו בלי לנשום פיח של מכוניות, מקום שבו יהיה אפשר לטייל עם כל המשפחה, להרגיש טבע ולעשות פיקניק, כמו בסרטים".

מה הכי מעצבן אותך בעיר? "מעציב אותי לראות את רמת הניקיון הירודה כמעט בכל רחבי העיר ואת הקצב האטי של ההתחדשות העירונית. ראוי לציין שמאז מינויו של ראש העירייה רמי גרינברג אפשר לראות ניצנים של שינוי".

מה הכי מיוחד בעיר לדעתך? "קצב ההתפתחות המהיר ממושבה למטרופולין של ממש באופן עצמאי".

איך היית מתאר את העיר במשפט? "יש פה כדורגל, גינות כלבים, משפחה וחברים ־ מי צריך יותר מזה?"