* שם: ילנה בקובקין.

* גיל: 40. 

* מצב משפחתי: "נשואה".

* מגורים: "בשכונת רמת ורבר". 

* מקצוע? "אני עוסקת באדמיניסטרציה וניהול כלכלי, מוכרת בחנות בגדים".

ילנה בקובקין. צילום: ריאן 

* מדוע בחרת במקצוע הזה? "למדתי ניהול וכלכלה ברוסיה וזה היה תחום רחב וגמיש. עבדתי במגוון עבודות בארגונים מסוגים שונים כמו תפקידי מסחר וניהול כלכלי. הדברים הללו התאפשרו בעקבות הידע הרב שקיבלתי במסגרת לימודיי. עליתי לארץ בעקבות החתונה עם בעלי. התחלתי ללמוד עברית עוד לפני שעליתי, אבל נאמר לי שכדי לשפר את השפה מומלץ לעבוד בעבודה שדורשת לדבר עם אנשים כחלק מהותי של מתן השירות. לכן מוכרת בחנות בגדים הייתה אופציה נוחה מאוד ומתאימה".

* כמה זמן את מתגוררת בפתח תקוה? "חמש שנים". 

* מה הפינה האהובה עלייך בעיר? "יש כמה מקומות שאני אוהבת מאוד בעיר, למשל הכיכר ליד קניון גנים. זה מקום יפה, מרווח ומואר. אני אוהבת יותר את האזור החדש בכפר גנים. אני גם אוהבת מאוד את פארק יד לבנים, הוא מוצא חן בעיניי מאוד, במיוחד לאחר העבודה האחרונה שנעשתה בו. הוא גם קרוב לביתי. גם את הפארק ליד הקניון הגדול אני אוהבת מאוד – הוא גדול, יפה, מודרני וממש מקום קסום".

* חווית בעיר חוויה בעלת משמעות? "זאת לא חוויה נקודתית, אבל בתור עולה חדשה שעובדת בחנות בגדים יוצא לי לראות אנשים מאוכלוסיות וממקומות שונים בעולם. זאת חוויה משמעותית בתקופה שלי כאן, חוויה מתמשכת. באופן כללי אני מכירה את העיר די טוב. גרנו בה בשלושה מקומות שונים בחמש השנים שאנחנו כאן ואנחנו ספורטיביים מאוד. יצא לנו להכיר את פתח־תקוה בעזרת רכיבה על אופניים והליכות שאנחנו עושים".

* מה היית רוצה לשנות בעיר? "למרות שיש שיפור ניכר בעניין הניקיון, בכל זאת יש בעיר מקומות שנבדלים מאוד מהבחינה הזאת ממקומות אחרים. מלבד האחריות ועבודות העירייה ושאר הגורמים האחראים, אני חושבת שאנשים לא מודעים מספיק לעניין הבסיסי מאוד הזה של שמירה על הניקיון מחוץ לבית. הייתי רוצה שאנשים יסתכלו על זה יותר כעל עניין תרבותי וחברתי ולא רק כעל עניין טכני. אני חייבת לציין שיש פחים גדולים שהוצבו בתקופת ראש העירייה הזה ויש מגמה חיובית".

מה חסר לך בעיר? "תחבורה ציבורית בשבת. אני יודעת שזאת בעיה ארצית ושזה נושא בוויכוח בחברה הישראלית, אבל העובדה שאדם ללא רכב פרטי מוגבל מבחינת התנועה דווקא בימים שבהם הוא נח מצערת אותי".

* מה מרגיז אותך במיוחד בעיר? "המצב על הכבישים ובדרכים. לא רק פקקים אלא, ואולי בעיקר, מודעות, אכפתיות וחוסר תשומת לב. אנשים חוצים את הכביש היכן שהם רוצים בלי להסתכל".

* מה מיוחד לטעמך בעיר? "האופן שבו אני רואה את הייחודיות הוא קצת צר. אני לא נמצאת בארץ הרבה שנים והגעתי ישר לפתח־תקוה, לכן אין לי עם מה להשוות בארץ. העובדה שהגעתי ממדינה אחרת שיש בה תרבות שונה יוצרת אצלי הסתכלות שבה אני רואה דברים רבים כמיוחדים".

* איך היית מתאר את העיר במשפט? "עיר צומחת ומתפתחת בתחומי החיים השונים".