* שם: אדם שטיינר.

* גיל: 32.

* מצב משפחתי: "רווק".

* מקום מגורים: "אני שוכר דירה ברחוב פרנקפורט במרכז העיר".

אדם שטיינר. צילום: ריאן

* מקצוע: "עד לפני שנה בערך עסקתי בניהול מסעדות, ברים ואולמות אירועים בעיר. היום אני עוסק בעיתונאות ועובד ככתב ספורט. חוץ מזה אני כרוז במשחקי הבית של מועדון הכדורגל סקציה נס ציונה באצטדיון המושבה בעיר".

מדוע בחרת במקצוע הזה? "לפני חמש שנים התחלתי לכתוב שירים 'למגירה' וקיבלתי ביקורות טובות מהסביבה. בשנתיים האחרונות החלטתי לשלב את שני התחביבים שלי, ספורט וכתיבה, למקצוע. נרשמתי לקורס כתבי ספורט והתחלתי לכתוב למועדון כדורגל סקציה נס ציונה עוד כשהיו בליגה א'. כעבור שנתיים התברר שבחרתי בסוס הנכון, ובעקבות עליית הקבוצה שתי ליגות ברציפות אני כתב בליגת־העל היום".

* כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "מהיום שנולדתי וכנראה עד סוף חיי".

* מה הפינה האהובה עליך בעיר? "בר בשם 'קנדי' (לשעבר "פלומה") במתחם הבילויים באזור יכין סנטר. בעבר ניהלתי את המקום והתחברתי לבליינים שלו עד כדי כך שעד היום נשארתי לקוח קבוע. בחרתי להצטלם באצטדיון המושבה שמסמן את ההווה ואת העתיד שלי ושל העיר. מי שיעבור שם בשעת משחק של הסקציה לא יוכל לפספס את הקול שלי בוקע ממערכת ההגברה".

* איזו חוויה משמעותית חווית בעיר? "בחטיבה ובתיכון התחנכתי בפנימיית גננות וטכנאות נוף (היום "גן ונוף") של ויצו. את רוב ילדותי ונעוריי העברתי במקום הזה, ושם התרחשו כל החוויות שעיצבו אותי. שמעתי שהיום המוסד החינוכי הזה נמצא בשורה הראשונה עם כל בתי הספר הטובים ביותר בעיר".

* מה היית רוצה לשנות בעיר? "את התדמית שלה. נדבקה בה סטיגמה לא נכונה של עיר של בתי עלמין ובתי חולים. כנראה זה היה נכון עד סוף העשור הראשון של שנות האלפיים, אבל אנחנו כמעט ב־2020, תתקדמו".

* מה חסר לך בעיר? "קבוצות ספורט מהמעלה הראשונה. אני תוהה כיצד ייתכן שלעיר גדולה כמו פתח־תקוה, שיש בה 250 אלף תושבים, אין קבוצת ספורט אחת בשום ליגה בכירה. אין ספק שהעיר נמצאת בנסיקה אדירה בשנים האחרונות, ודווקא בתחום הספורט היא הולכת אחורה".

* מה מרגיז אותך במיוחד בעיר? "תהליך הבנייה הארוך של הרכבת הקלה שיוצר פקקים איומים בצירים חשובים ועמוסים. עד לפני חצי שנה שכרתי דירה ברחוב אורלוב, ובגלל העבודות הקדחתניות בלילה המצב נהיה בלתי אפשרי, לא יכולתי לישון. אני מרחם על משפחות שיש להן ילדים שנאלצות לגור באזור הזה עכשיו".

* מה מיוחד לטעמך בעיר? "פתח־תקוה היא בדיוק מה שאנשים מבחוץ לא חושבים שהיא. רק כשהם מגיעים מבחוץ הם פתאום מופתעים ומבינים שאנחנו 'חתיכת' עיר אדירה! אין עוד עיר כזאת שנדבקה בה סטיגמה מסוימת ובפועל המצב הפוך ב־180 מעלות".

* איך היית מתאר את העיר במשפט? "פתח־תקוה באמת קיימת! או: פתח־תקוה, ממש לא מה שחשבתם".