האחראים על הפרויקט המבורך. צילום: מתן דויטש

בשקט המופתי המאפיין את השעות האחרונות שלפני כניסת שבת, מתקבצים עשרות נזקקים בבית הכנסת "היכל חנה" בשכונת הדר גנים כדי לקבל אוכל לשבת שנתרם ע"י קייטרינג בקיבוץ ניר אליהו.

"זה חלק מה-DNA  שלנו", אומר אמיר שי, בעלי הקייטרינג, בסיפוק רב. "זה הרווח הכי גדול שיכול להיות לחברה. התרומות משפיעות על כל העובדים אצלנו, והכי כיף להרגיש שייך למקום שיודע לתת".

מי שאחראי על החלוקה, הוא אריאל זיו, מקים בית הכנסת שנקרא על שם אמו ז"ל.  "כל העשייה שלנו למען הקהילה היא לזכרה של אמי, שהנתינה והעזרה לזולת היו מהות חייה", הוא מספר. "אין כמו לשבת בשולחן שבת עם המשפחה בידיעה שבאותו זמן יושבות עוד הרבה משפחות עם אוכל חם ומבושל בזכות הפרוייקט הזה".

האוכל שמחולק לנזקקים. צילום: באדיבות מתפללי בית הכנסת

אל בית הכנסת מגיעים כאמור משפחות קשות יום, חד הוריות, יתומים ואנשים עם צרכים מיוחדים שידם אינה משגת. שם הם מקבלים אוכל מבושל מכל טוב שמחולק ע"י חברי קהילת בית הכנסת שנרתמים אף הם לפרוייקט ומביאים את האוכל בעצמם מחברת הקייטרינג.

"זה אוכל שלרבים מאיתנו מזדמן לאכול רק לעיתים רחוקות", אומר אחד האנשים. "כל מי שנזקק מרגיש מכובד וללא תחושה של אי נעימות". אישה אחרת הוסיפה: "אין לנו מילים כדי להודות על המצווה הגדולה שאנשים עושים כאן".