* שם: אנדרי ז'יגלין.

* גיל: 52.

* מצב משפחתי: נשוי + 2. 

* מגורים: שיכון מפ"ם.

* מקצוע: רופא – גסטרואנטרולוג.

 אנדרי ז'יגלין. צילום: ריאן

* מדוע בחרת במקצוע? "תמיד התעניינתי בעולם החי, בתחום הביולוגיה באופן כללי ובתחום הרפואה בפרט. ידעתי שאעסוק בעולם הזה, אפילו שלא ידעתי עד שלב מאוחר מה יהיה הכיוון המקצועי שלי. מה שתרם לקבלת ההחלטה להיות רופא (ולא מדען חוקר, למשל), היא העובדה שמדובר בתחום פרקטי. ברפואה ניתן להשפיע באופן ישיר. בעבר חשבתי שאעסוק במחקר הקשור לעולם הגנטיקה או בסיבות להזדקנות".

* כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "17 שנים".

* מה הפינה האהובה עליך בעיר? "הפארק הגדול. תמיד אהבתי אותו; אבל בתקופה האחרונה, עם השינויים שנעשים בו, המקום אף חביב יותר. יש שם אגמים קטנים ונחמדים עם גשרים. זה מקום יפה ונעים להיות בו. כמו אי של טבע באמצע העיר. מקום מהנה מעצם השהות בו".

 * מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? "קצת קשה לי לענות על השאלה הזו, אבל אני ואשתי אוהבים מאוד מוזיקה ומרבים ללכת להופעות ולקונצרטים בהיכל התרבות בעיר. למשל, לאחרונה היינו בקונצרט של גיל שוחט, ונהניתי מאוד. זאת לא חוויה נקודתית, אבל החוויות הללו מהסוג הזה אהובות עליי מאוד".

* מה היית רוצה לשנות בעיר? "מדובר במשהו מאוד רלוונטי לימים גשומים אלה: בתקופה הזאת של סערות וגשמים, הרחוב שלנו וסביבתו הופכים פעמים רבות לנהרות בעקבות מחסור בפתחי ניקוז. זה מקשה על התנועה ברחוב. לפעמים צריך ללכת מסביב למכשולים הללו. בזמנו כנראה לא חשבו על כמויות הגשם ועל כך שמקומות ללא ניקוז מספיק יהפכו לבריכות".

* מה חסר לך בעיר? "שבילים ודרכים לכלי רכב דו־גלגליים. זה משהו שהוא רלוונטי מבחינתי האישית ומבחינת המשפחה שלי, ואני חושב שהוא רלוונטי גם לתושבי העיר באופן כללי. אני רוכב מדי פעם על כלים דו־גלגליים וכמובן שהייתי רוצה שיהיו יותר שבילים המיועדים לכלים הללו. הייתי רוצה שיהיה אפשר להתנייד ברחבי העיר על אופניים בלי לסכן הולכי רגל או להסתכן בנסיעה בין כלי רכב על הכבישים". 

* מה הכי מעצבן אותך בעיר? "קשה לי לענות על השאלה הפשוטה הזו. אין בעיר שום דבר שממש מעצבן אותי ושלא קיים בכל מקום אחר. אפשר להגיד שכרגע עבודות הרכבת הקלה מעצבנות בגלל כל השינויים והבלגן שהן מביאות; אבל זה לא מיוחד ומדובר במשהו שאין איך לברוח ממנו, ובסופו של דבר התוצאה אמורה להיות טובה".

* מה הכי מיוחד לטעמך בעיר? "זו עיר עם היסטוריה מודרנית עשירה. למשל, לאחרונה למדתי שבן־גוריון התגורר בפתח־תקוה במשך כמה שנים. אין הרבה ערים בארץ עם היסטוריה כל כך עשירה מ־150 השנים האחרונות. ברוב הערים בארץ שיש להן היסטוריה, מדובר בהיסטוריה רחוקה. לא צריך לבצע חפירות ארכיאולוגיות כדי להכיר את ההיסטוריה של פתח־תקוה".

* איך היית מתאר את העיר במשפט? "עיר מתפתחת וצומחת, עם עתיד".