בקרוב בכבישי פתח תקווה: אוטובוסים חדישים בעלי 3 דלתות, אותם תפעיל חברת דן, על מנת להקל הן על הנוסעים והן על הנהג.

האוטובוס החדש. צילום: דוברות דן

הרעיון שעומד מאחורי האוטובוסים הייחודיים הוא החלטת משרד התחבורה לפיה הנהג לא יהיה אחראי יותר על גביית הכספים והנוסעים יהיו רשאים לעלות ולרדת מכל הדלתות.

השינוי הראשון כאמור בשינוי התפיסה הוא הוספת הדלת השלישית שמיועדת להשיג שלוש מטרות: להקל על פעולות העלייה והירידה של הנוסעים, לאפשר קליטת נוסעים מהירה ובטוחה יותר ולקצר את המפגש עם התחנות.

אך זה לא הכל, הנוסעים יוכלו ליהנות ממזגן חדש בעוצמה רבה יותר שימנע את תחושת השינוי במזג האוויר בעת פתיחת הדלתות. זאת בנוסף לרחבה בתוך האוטובוס שגדלה עם הורדה של זוג מושבים אחד והתקנת שלושה מושבים מתקפלים במקומם.

כמו כן, גם הנהג וגם הנוסעים יוכלו להיעזר בשני מסכים המציגים את מסלול הקו ואת מיקום התחנות, אחד בסביבת הנהג ואחד בסביבת הנוסעים. הנהג יוכל גם לרענן את הידע לגבי המסלול בו הוא נוסע.

מחברת דן נמסר כי נכון לשעה זו, השינוי יבוצע בקו 66 המחבר בין פתח תקוה לתל אביב, שיאויש באוטובוסים החדשים עד לסוף השנה, כאשר לגבי יתר הקווים טרם התקבלה החלטה.

דוד קמחי,  יועץ העירייה לתחבורה והממונה על התחבורה הציבורית בעיר, ציין בפוסט שפרסם ברשת החברתית כי "בהמשך למדיניות ראש העיר רמי גרינברג לשיפור מערך התחבורה בפתח תקוה, אוטובוסים חדשים, מהדור המתקדם באירופה בדרך לפעילות בתחבורה הציבורית בפ"ת. תודה, לראש חטיבת התנועה בדן, למנהל התכנון ולמנהל אזור פ"ת ,ולרשות הארצית לתחבורה
במשרד התחבורה על שיתוף פעולה פורה".