צילום: מטה הבית היהודי פ"ת

שלטי קמפיין הבחירות של הבית היהודי בפתח תקוה הושחתו ורוססו אתמול (חמישי) בשחור ברחבי העיר. בין השאר מדובר על הרחובות מסקין, יד הבנים, נריה, בן גוריון, העצמאות ועוד.

המשחיתים ריססו ומחקו את תמונות המועמדות למועצת העיר גילה בן נעים ואליה קזולה, המתמודדות למועצת העיר מטעם סיעת הבית היהודי.

ההשחתה התבצעה לאחר שביממה שלפני קיבלו אנשי הבית היהודי בפתח תקוה שיחות נזעמות והודעות סמס, על כך שבמודעות הרחוב מטעם הבית היהודי ישנן תמונות של נשים לצד הגברים.

בבית היהודי לא חשבו לרגע להסיר את המודעות ולא האמינו שכתוצאה מכך הקיצוניים יקחו את החוק לידיים וישחיתו את המודעות.

צילום: מטה הבית היהודי פ"ת

יצויין כי בין שבעת המקומות הראשונים בסיעת הבית היהודי ממוקמות שתי נשים. הסיעה כוללת את איציק דיעי במקום הראשון ברשימה, אחריו גילה בן נאים, במקום השלישי צבי בליץ, במקום הרביעי עו"ד צביקה וישינגרד, משה פלדמר, אליה קזולה ואריק חמו.

יו״ר הבית היהודי בעיר, איציק דיעי, מסר בתגובה: "הבוקר התעוררנו ליום שחור וחשוך. המשחיתים ניסו למחוק את הנשים המועמדות שלנו, אבל אותנו אי אפשר למחוק ואת הנשים שלנו אף אחד לא יסתיר. היהדות שלנו היא יהדות מכילה ומאחדת וההצלחה שלנו בבחירות תנצח את ההדרה וההפחדה".

המודעה המקורית של סיעת הבית היהודי

גם שרת המשפטים איילת שקד הגיבה להשחתת השלטים ואמרה: "כך נראית הדרת נשים: רק אמש הצטלמנו עם הנשים המובילות בסוכת הבית היהודי בפתח תקוה. והיום גילינו השחתה מכוערת של הכרזות ברחוב. בושה.

במקום שנאה וקיטוב, אני מציעה ללמוד מהבית היהודי על הובלה נשית: יו"ר הסיעה שולי מועלם, האישה היחידה בכנסת בתפקיד זה. אני החברה היחידה בקבינט המדיני ביטחוני, ויש לנו עוד פורום נשים חזק ונציגות רבות ברשימות המוניציפאליות.

גילה ואליה אנחנו איתכן ועם המפלגה בפתח תקוה שהנשים בה מובילות. ואני בטוחה שגם תושבי פתח תקוה".

צילום: מטה הבית היהודי פ"ת