כנס פתיחת המטה המרכזי של ש"ס. צילום: דוד צוברי

אתמול (שלישי) נערך כנס גדול של פתיחת המטה המרכזי והשקת הקמפיין של סיעת ש"ס בפתח תקוה בבחירות הקרובות. האירוע התקיים במתחם הסמוך למשרדי רשת החינוך "בני יוסף" במרכז העיר, בהשתתפות מאות תושבים ופעילים שהגיעו כדי לאחל שנה טובה וליטול חלק בקמפיין.

בין האנשים שהגיעו היה גם ראש העירייה איציק ברוורמן. "אני מרגיש בין חברים", אמר. "ההצלחה של ש"ס בעיר היא למעשה גם ההצלחה של כל תושבי פתח תקוה".

למרות העובדה שיו"ר הסיעה אוריאל בוסו נמצא בתפקיד ממלא מקום ראש העירייה וסגנו של ברוורמן, הסיעה טרם הודיעה במי היא תומכת לראשות.

חשוב לציין כי סיעת ש"ס, יחד עם יהדות התורה והבית היהודי, עשויה להיות גורם חשוב בהכרעה לגבי זהות המנצח בבחירות הקרובות. הסיבה לכך היא שבדרך כלל הציבור החרדי מצביע בהמוניו כגוף אחד, כפי שקוראים לו הרבנים ומועצת החכמים.

"הגיעו אתמול מאות פעילים", אומר בוסו. "מדובר בפסיפס של אנשים מכל גווני הקשת: אנשי כולנו בפתח תקוה, בני זהבי, שלמה אבגי וחברים נוספים".  

במי ש"ס תתמוך לראשות העירייה?

"ש"ס תאמר את דברה בנושא הזה. אנחנו נצא בהודעה מתואמת ומשותפת עם חברי הגוף הדתי, יחד עם הבית היהודי ויהדות התורה וסיעות נוספות".

על סמך ניסיון העבר, ייתכן שאתם תהיו לשון המאזנים ותקבעו מי יהיה ראש העירייה הבא. מתי תצא ההודעה?

"בבחירות הקודמות ההודעה על המועמד שש"ס תומכת בו יצאה שבועיים לפני בחירות ואז הודענו עם מי הולכים. כרגע מתרכזים במועצה ובפעילות של ש"ס".

איך היחסים שלך עם רמי גרינברג?

"היחסים שלי עם כולם מצויינים. מי שהיה אתמול ראה שתנועת ש"ס הפכה להיות קונצנזוס. בנושא הרשימות, תנועת ש"ס הולכת לפי מועצת החכמים. אני כן יכול לומר שברשימה שלנו יהיו נציגים מהעדה האתיופית".

במקום השני ברשימת ש"ס נמצא אליהו גינת, אחד האנשים החזקים בתנועה המקומית. "היה כנס עוצמתי שמסכם 10 שנים של עשייה", אומר גינת. "מיום שאני מכיר את ש"ס לא היה אף פעם כנס פתיחת מטה בעוצמה כזאת. כל הקהילות שהתאגדו אלינו זה לא מובן מאליו".

במי אתה תומך לראשות העירייה?

"זה עדיין לא נסגר. אני משרת ציבור באהבה, אני חושב שהשיקולים צריכים להיות טובת הציבור. מה שטוב ונכון לאורך כל הדרך. לי ולאיציק (ברוורמן) היתה תקופה יפה יותר ויפה פחות, אבל בסופו של דבר התנועה תחליט כגוף אחד וההודעה תצא שבוע-שבועיים לפני הבחירות".