רמי גרינברג ומוניקה כהן. צילום: מטה רמי גרינברג

סיעת מרצ לא תרוץ למועצת העיר בבחירות הקרובות. לאור זאת, מוניקה כהן החליטה שלא לרוץ למועצה והעבירה את תמיכתה לרמי גרינברג.

"לצערי הרב לא ארוץ כי מרצ החליטו לא לתקצב", אומרת כהן. "הם מתקצבים רק מקומות שם יש כבר חברי מועצה מטעמם. זו כמובן טעות מרה לוותר על עיר בת רבע מליון תושבים. זו הייתה החלטה של ההנהגה החדשה של מרצ ולדעתי זו טעות של חוסר ניסיון. אני מצטרפת למטה של רמי גרינברג ומתכוונת להביא איתי את קולות השמאל בפתח תקוה".

כהן, פעילה במרצ מאז 1973, מילאה תפקידים ציבוריים רבים ופעלה רבות לטובת ולרווחת תושבי פתח תקווה. כהן כיהנה כחברת מועצת העיר בין השנים 1993-1998 ושימשה כסגנית ראש העיר לשעבר איציק אוחיון וממלאת מקום ראש העיר בין השנים 1998-2003. בנוסף, מילאה שלל תפקידים ציבוריים, ביניהם יו"ר מינהל התרבות, מנהלת המחלקה לשימור אתרים והאחראית על קשרי החוץ של עירייה עד 2017. 

מעבר לפועלה בעירייה, כהן משמשת כיו"ר העמותה הסביבתית "פתח תקווה זה אני", והיא נחשבת לפעילה בולטת בתחום איכות הסביבה וזכויות בעלי החיים. כהן היא גם חברה במועצה לשימור אתרי מורשת של ישראל ובעלת תעודת הוקרה מטעם המועצה הארצית לשימור.

"סיעת מרצ פתח תקווה בראשותי תומכת באופן מלא ברמי גרינברג לראשות העיר", מסרה כהן, שציינה, "גרינברג מאחד סביבו את כל הקצוות והאוכלוסיות בעיר והוא האדם הנכון ובעל הכישורים המתאימים לנהל את פתח תקווה. גרינברג הוא איש עשייה ובעל מחויבות טוטאלית לעיר ולתושביה".

רמי גרינברג בירך על התמיכה ואמר: "אני שמח על תמיכתה של מוניקה כהן וסיעת מרצ בי כמועמד המוביל לראשות העיר. בעתיד הקרוב אקבץ סביבי עוד תומכים מקבוצות משמעותיות וגדולות בעיר. רק יחד ננצח ונשנה, כי פתח תקווה רוצה ראש חדש".